Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol szakmai nyelvvizsga, mi...

Angol szakmai nyelvvizsga, mi a helyzet vele?

Figyelt kérdés

Sokan mondták, hogy még a felsőfokú angol nyv.-tól is nehezebb, mivel egy felsőfokú letételével alapszakokon ki lehet váltani a szakmait, ha ahhoz kötik a diploma kiadását. Pl. nemzetközi gazd. szakokon ahol 2 nyelvből is kell szakmai, ott szintén ki lehet az egyiket váltani egy felsőfokúval. Tényleg ennyire "nehéz" lenne a szakmai? És szakmaiból többfelé nyelvvizsga van, úgy értem pl. gazdaságihoz, műszakihoz, minden ágazathoz külön-külön? Nekem, akinek már középfokú C (angol) már megvan, elég szakmaira bővíteni, vagy külön kell mindenkinek letenni, független van-e már nyelvvizsgája?


Köszönet! (nem mindegy hogy elmegyek-e most felkészítő tanfolyamokra, mert se időm, se pénzem, nem keresek sokat, és ha úgy van, akkor inkább megyek olyan helyre, ahol az alapdiploma feltétele már a kezemben van)


2010. jan. 26. 16:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem elég, ha kibővíted, le kell tenned újra. Igen,több típusú van, több ágazathoz. És nem, nem olyan nehéz. Az általános középtől szókincsében és a szóbeli témáiban tér el, a nyelvtan ugyanaz, mert ugyanúgy középfokú a nyelvvizsga, csak szaknyelvi.
2010. jan. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát sztem elég nehéz,mi a fősulin is középfokú szakmai c-re készülünk, és ugyanazokat vesszük mint pl marketing,külker.ism,gazdasági ism.órákon,csak angolul és németül!
2010. jan. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Nekem sokkal könnyebb volt a szakmai közép, mint korábban a "sima" középfokú nyelvvizsga. Arról még nem hallottam hogy felsőfokúval ki lehetne váltani, vagy fordítva, a kettőnek nincs köze egymáshoz. De ahány iskola...

De a szakmák tényleg külön vannak, ha pl külkeren vagy, nem kell vendéglátós szakmait tanulnod. :)

2011. márc. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!