Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen a szóbeli nyelvvizsga...

Milyen a szóbeli nyelvvizsga a BME-n?

Figyelt kérdés

Tapasztalatokat szeretnék olyanoktól, akik nemrég voltak. Angol, középfok érdekelne. Hogyan zajlik a vizsga, hányan vannak bent, milyenek a vizsgáztatók, stb?

A BME honlapján feltűntetett szóbeli témalista mennyire iránymutató/használható?

Plusz minden jótanács, ötlet érdekelne.

Előre is köszönöm a válaszokat!


2010. jan. 25. 08:42
 1/2 anonim ***** válasza:
53%

Szia én igaz nem angolból voltam,hanem franciából.A szóbali egy általános elbeszélgetéssel kezdődik,hogy vagy,izgulsz-e,hogy utaztál ide,hol laksz,majd van egy nagy könyv,ami kinyitnak és neked,ebben vannak a képek,választanod kell melyik oldalt szeretnéd.Ezután jön egy szituáció(pl lakást bérelsz,orvoshoz mentél,telefonálsz)A hallásértés pedig szerintem vizsgaidőszakonként változó nehézségű.Én már többször voltam,de nem lett meg,pedig az írásbeli elsőre meglett,most az Origóhoz megyek.Nagy kalappal!

21 l

2010. jan. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Szia! nemrégen voltam, angol középfokon. kb az mint felettem írt--> bemész, ketten ülnek bent de az egyikőjük csak jegyzetel illetve bólogat ha olyat mondassz :D a másikkal pedig beszélgetsz. Először általános kérdéseket tesz fel, nekem pl a bkv sztrájkról + tömegközlekedésről kérdezett kb 8-10 kérdést, aztán az előttem levő "könyvből" CSAK képek alapján kell önállótémakifejtened (én azt hittem lesznek támpontok de nem :D) mindegy, miközben mondtam a nő majdnem bealudt szal ilyenkor ő nem annyira figyelt hanem inkább a másik aki pontozott, aztán a szituáció is abban a könyvben van, nekem az volt, h sportmeccset nézek a vizsgáztatóval (én döntöttem el h mit) ide már vannak támpontok irva h minek kell bennelennie, pl mik a szabályok, milyen cuccok kellenek ahhoz a sporthoz, kik játszanak mennyi az állás, kb. ennyi
2010. jan. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!