Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi az általános vélemény a...

Mi az általános vélemény a Telc nyelvvizsgáról (mind angol, mind német)? Mennyire nehéz, ismert, elfogadott?

Figyelt kérdés

2014. okt. 7. 23:30
 1/4 anonim ***** válasza:
72%
Szia, Telc nyelvvizsgám van, jelenleg ha rangsorolni kéne a Magyarországon letehető nyelvvizsgákat, azt mondanám hogy a második helyen van, az Origo előzi meg. Szinte minden helyen elfogadott, és átlagos nyelvvizsga, nehézségre sem olyan nehéz, elsőre sikerült mindkét nyelvvizsgám, persze ez tudás és nyelvérzék kérdése. Sok sikert!
2014. okt. 8. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%
Úgy van, ahogy az első mondta, én is telces vagyok :)
2014. okt. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
72%
Bár mondjuk a "nehéz" az relatív. Lehet, neked nehéz lesz, míg másnak könnyű. Tölts le feladatlapokat (innen: [link] ), és döntsd el magad, hogy nehéz-e vagy sem. Nekem olyan közepes volt.
2014. okt. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy a két nyelvből teljesen különböző. Németből rettenetesen gyenge, ott az utolsók között van. Viszont angolból, már sokkal jobban illik hozzá a nyelvvizsga cím, egy erős középmezőnybe tenném.

Németből a legjobbak a BME, Goethe, ECL, DSD

Angolból a legjobbak a Cambridge és a Toefl

2014. okt. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!