Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Segítene nekem valaki angol...

Segítene nekem valaki angol témában?

Figyelt kérdés
Mi a különbség az angol nyelvben a múlt idő 1. és 2. alakja között, melyiket mikor kell használni? Pl.: This is the most beautiful thing i've ever SEEN. El tudná nekem valaki magyarázni, hogy miért nem lehet mondjuk az, hogy "SAW"? Vagy pl.: I have BROKEN my leg. A "BROKE" miért nem lehet? Kérdeztem pár embertől, de ők azt mondták, hogy ez jön magától és a beszédben úgyis a jó alakot fogom használni. Tehát milyen esetben melyiket használjuk? Köszönöm.
2010. jan. 20. 19:44
 1/4 anonim ***** válasza:

This is the most beautiful thing i've ever SEEN-Ez a legszebb dolog amit valaha láttam.Itt szerintem az ever időhatározó szó miatt van P.P. (majdnem minden esetben az időhatározóról ismered fel a present perfect-et pl: ever,never,just,since,for stb)

Van 1 olyan szabály, ami azt mondja ki, hogy érzékelést kifejező igék esetén, amik csak egy pillanatig tartanak pl, meglátni valamit esetén nem használhatunk P.P.-t.

I have BROKEN my leg. Ez egyszerü szerintem miért P.P.-nálunk úgy magyarázta annak idején a tanár, hogy az, hogy eltört a lábam, az kihat a jelenre is, mert most is be van gipszelve, és látható nyoma van a jelenben is!

Hát igen, elég sok esetben lesz még ez, hogy az angolok így mondják, szóval így kell nekünk is mondani, még ha furcsa is picit.

Na de elővettem a füzetem, és mi ennyit írtunk csupán:

Present perfect simple: alakja: have/has+ V3

2 esete van: 1., Amikor nincs időhatározó: pl.I've broken my leg.

2., Amikor van időhatározó (ilyenkor a legegyértelműbb)

időhatározók:ever, never,always, once, twice, this week, today, already, yet, how long?, since, for, just.

Jobban már nem tudom magyarázni, 50%-ban én is arra hivatkoznék a megértésben, hogy az angolok így mondják nekünk is így kell!

2010. jan. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
negyedik ötödik sort ne nézd, mert azt eltévesztettem.
2010. jan. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
77%

Ez a szabály, minden igeidőt máshogy képezünk, lásd példád: This is the most beutiful thin that I've ever seen. Ez esetben Present Perfect-et használtunk, aminek képzése: Have + ige 3. alak (see-saw-seen)

I have broken, szintén ugyanúgy present perfect.

2010. jan. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ :)
2010. jan. 20. 20:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!