Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit jelent, hogy rigged?

Mit jelent, hogy rigged?

Figyelt kérdés
köszi
2010. jan. 19. 17:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha mondanál szövegkörnyezetet, ha már a szótárt nem használod...
2010. jan. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Pókerezés közben mondták. Nekem jó lapjaim voltak.


Szótárral kezdtem, ott csak valami vitorlával kapcsolatos dolgot találtam, az nem segített.

2010. jan. 19. 19:49
 3/6 anonim ***** válasza:
A rigged election pl. elcsalt választást, a rigged results manipulált adatokat jelent, szóval ez alapján azt mondhatták, hogy cinkelt lapok voltak. Ha nem valami pókeres szakzsargon.
2010. jan. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nah így mindjárt más.

[link]


5. To manipulate dishonestly for personal gain: rig a prizefight; rig stock prices.


Szóavl szerintem is cinkeltet jelent.

2010. jan. 20. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

valószínűleg azt történt, hogy

a) az ellefelednek és neked is már eleve nagyon jó lapja volt és nagy összecsapás történt a két lap között

b) a végére állt össze a jó lapod, vagyis neki volt jobb lapja kezdetben, csak szerencséd lett.

ilyenkor szoktak olyat beírkálni mérgükben, hogy csal a terem, előre meg van tervezve, hogy milyen lapok jönnek vagy direkt lapütközést generál a terem stb. a rigged így tágabb értelemben ezek bármelyikére vonatkozhat (és eredetileg valóban cinkelést, csalást jelent), de talán valószínűbb, hogy az aktuális játékra gondolt. viszont ne aggódj, nem téged vádolt csalással, hanem az online termet, ahol a játék zajlott.

2010. jan. 20. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek.
2010. jan. 20. 06:47

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!