Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes svédül tanulnom?

Érdemes svédül tanulnom?

Figyelt kérdés
Műszaki, egyetemi végzettségem lesz véges határidőn belül, németből ugyan van nyelvvizsgám, de elég régről, nem nagyon emlékszem rá, van angolból az sokkal frissebb + folyamatosan fejlesztem (üzletivel), szeretném nem elfelejteni legalább azt. Szerintetek érdemes lenne svédül megtanulnom?, teszem hozzá nagyon tetszik az ország, kultúra stbstbstbstb...
2010. jan. 15. 17:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, hogy a svéd nem a legelterjedtebb nyelv, de német és angol után biztos, hogy gyorsan menne a tanulása. Szerintem a németnél és az angolnál is szebb és könnyebb. Ha tudsz svédül, a norvégot szinte 100%-ban megérted és az írott dánt is. Svédország nagyon jó hely, az emberek is jófejek.

Szerintem érdemes svédül megtanulnod.

2010. jan. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Én is ezeket hallottam a norvég-dán nyelvvel kapcsolatban!
2010. jan. 15. 18:03
 3/4 anonim ***** válasza:

Az angol leginkább a spanyol és francia tanulását segíti a közös szókincs miatt.


A svéd, dán, norvég stb. ugyan germán nyelvek, ezért _elméletileg_ hasonlítanak az angolra, azonban ez a hasonlóság nem hasznos a gyakorlatban, mert nem sokra mész azzal, hogy a hétköznapi nyelvben van 30-40 szó, ami hasonlít (nem is annyira egyébként), a bonyolultabb, nem evéssel/ivással/alvással kapcsolatos szavak ugyanis többnyire nem hasonlítanak, a svéd a némethez hasonlóan összetett szavakat is használ, építgeti a saját szavait. Ezzel szemben az angol a nem evéssel, ivással és alvással kapcsolatos szavait a latinból szedi, ezért gyakorlatilag nagyon hasonlít a spanyolra és franciára.


A svéd esetében névelőket és hangsúlyozást kell tanulnod, a kiejtés sem nagyon könnyű, bár még mindig sokkal egyszerűbb, mint a norvég és főleg a dán esetében. A svéd nem bonyolult nyelv, de pl. az újlatin nyelveknél nehezebb. Ugyanakkor nem hasznos, kevesebben beszélik, mint a magyart.


Ha számodra fontos, hogy egy nyelv hasznos és/vagy könnyen megtanulható legyen, akkor nem ajánlom a svédet, mert 20-30 másik nyelv van, ami könnyebb vagy hasznosabb. Ha hobbyként kell, akkor ajánlom, mert szimpatikus, jópofa; ha időmilliomos lennék, biztosan megtanulnék svédül és nem a buta oroszt és portugált nyomatnám a német és spanyol után :)

2010. jan. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Én németül és angolul is beszélek és majdnem mindent megértek, kivétel a jogot és a különböző szak nyelveket amit nem használnak ügye a fiatalok és a mindenapokban.

Nővérem Ausztriában tanul és aa svéd nyelvet fogja felvenni. rendkivül egyszerü tanulni német és angol után és nagyon jól mutat az önéletrajzodban, Ausztriában tudod hasznosítani. Tesom Gazdaság-Jog tudományt tanul kint és még ott is jól jön.

Rettentő könnyű megérteni és olvasni mellesleg nagyon szép és folyékony nyelv :)

Én azt mondom hogyha tetszik szívesen tanulod van időd és pénzed hogy ebbe fektess még plusz 1 nyelv amit tudsz. Szerintem nem baromság.


Lily :)

2011. febr. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!