Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan készüljek fel egyedül...

Hogyan készüljek fel egyedül nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok,utoljára középiskolában tanultam angolt. Főiskolán nem volt lehetőség levelező tagozaton.

Tavaly elkezdtem nyelviskolába járni, de sajnos korán sem volt olyan rugalmas az időbeosztás, ahogyan azt előadták,ezért sok óráról hiányoztam.B1-es szinttel hagytam ott.

4 éve dolgozok ,5-kor kelek , fél 6-ra érek haza.Próbálok tanulni, de nem nagyon érzek rá,hogyan kellene.

Nyelvtanárt nem találok,aki elvállalna.

Kétségbe vagyok esve,mert habár szorgalmas vagyok, 2 sikertelen nyelvvizsgán vagyok túl. A munkahelyemre is nagyon kellene a diploma, de támogatást nem kapok irányukból.



2014. aug. 21. 14:34
 1/6 anonim ***** válasza:

A youtube-on van nagyon sok idegen nyelvű anyag, hallgasd azokat, keress idegen nyelvű levelezőtársat, pl. az Interpals-on. Torrent oldalakon szinte bármilyen nyelvkönyvet megtalálsz, de találsz ingyenes nyelvgyakorlatokat is a neten.

A beszéd már nehezebb, ahhoz szerintem azért nem árt valaki, akivel beszélgetsz.

Nézz sok sorozatot angolul, angol felirattal.

2014. aug. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mit dolgozol? Mert a legtöbb munka mellett/közben is lehet tanulni.
2014. aug. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Első válaszoló,nagyon szépen köszönöm a hasznos válaszokat.

Második válaszoló: Gyógyszeripar,minőségbiztosítási munkatárs.

2014. aug. 21. 14:43
 4/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg sokat utazol ezzel az időbeosztással. Munkába menet telefonról is lehet oktatóprogramokkal játszani, könnyített olvasmányokat olvasni. Legalább hétvégén tanulj intenzíven, mert hét közben, úgy nézem, nem nagyon találsz rá időt. Nézz filmeket felirattal, majd ugyanazt anélkül. Végig kell gondolni, melyik vizsgarészek voltak sikertelenek, azokat fejleszteni. Lehet, hogy nem a hozzád illő vizsgatípust választottad. CSodálom, hogy nem találsz nyelvtanárt, rengeteg van. Levélíráshoz Némethné Hock Ildikó könyve óriási segítség. [link] (azt hiszem, az új kiadás nem így néz ki.) De neki a többi könyve is jó. A szókincshez, nyelvtanhoz, készségfejlesztéshez az [link]
2014. aug. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a negyedik válaszadónak is,ezt a könyvet mostanában szereztem be,tényleg nagyon hasznos.

Nem olyan könnyű nyelvtanárt találni,a mi régiónkban kifejezetten kevesen hirdetik magukat. A nyelvtanárok arra hivatkoznak, hogy egy jogszabály változás miatt több órát kell leadniuk az iskolában és én így már nem férek be a szabadidejükbe.

De nem adom fel, egyedül is megcsinálom! :-)

Mindenesetre nem adom fel

2014. aug. 21. 17:42
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia. Foglalkozol még a tanulással vagy mar letetted a nyelvvizsgat?
2014. okt. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!