Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lovári vagy eszperantó?

Lovári vagy eszperantó?

Figyelt kérdés

Nagyon vacillálok, hogy melyik legyen, diplomához kéne. Kioktatást nem kérek, hogy miért ezt, úgyse megyek vele semmire stb.. Van már angolból szóbelim, de nyárig legkésőbb muszáj egy komplex is, az angol írásbeli meg sokadik próbálkozásra se megy, tehát azt hagyom, beleuntam, így belefáradtan még annyira se menne. Mindenhonnan azt hallom, hogy az eszperantót/lovárit hónapok alatt el lehet sajátítani, és persze tanárhoz is járnék. Melyik a könnyebb szerintetek? Ha akkreditált, minden főiskola köteles elfogadni?


Köszönöm a segítséget.


2010. jan. 10. 22:16
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem eszperantó!
2010. jan. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az eszperantó az nem olyan nehéz, én is a diplomámhoz választottam.
2010. jan. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Én is az eszperantót választanám. Kb. 2 óra mire megtanulod a nyelvtanát.
2010. jan. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én lováriból vizsgáztam, nagyon megbántam, semmire nem megyek vele. Egyetemen sem fogadták el. Ha vissza fordíthatnám az időt 1000x inkább az eszperantó!
2010. jan. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is eszperantót választanám, mert lováriból vizsgáztam és nem kapok mást csak lenézést, meg szörnyűlködést.. Az eszperantót én most tanulom, nagyon egyszerű és könnyű. Gondold meg!
2010. jan. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A lóvárival sz*rt sem érsz a diploma után, és a nyelvtana is k*rva nehéz. SZERINTEM IS ESZPERANTÓ!!! XD
2010. jan. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az eszperantót elfogadják? Ha igen, akkor a kettő közül azt ajánlanám.

De azt mondják, hogy a magyar jelnyelvvel többet érsz. Tanulni lehet a Hallatlan alapítványnál, vagy a SINOSZnál.

2010. jan. 11. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
Nekem van lovári nyelvvizsgám is, azt a fősulihoz csináltam, senki nem röhög ki vele, ha ki is röhögne sem érdekelne, lehet utánam csinálni. Most eszperantóra készülök. Kábé szerintnem egy nehézségi fok a kettő.
2010. jan. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha már muszáj csinálni, akkor szerintem olyat érdemes választani, aminek nagyobb hasznát veszed. Az eszperantónak kiterjedt felhasználási lehetősége van a turizmustól a filmeken meg a zenén át a szakmai alkalmazásig, ráadásul az ismerete sokat tud majd segíteni más nyelvek tanulásában is...


Az eszperantóhoz sokfajta oktatási eszköz létezik, tankönyvtől kezdve az internetes tanfolyamig meg számítógépes programokig. Ha a www. eszperanto .hu oldalon kicsit körülnézel, sok hasznos dolgot találsz és tölthetsz le (szótár, vizsgaanyagok, számítógépes tanulóprogram, stb).


Az eszperantót valóban meg lehet tanulni néhány hónap alatt. Egy középfokú szint (és persze egy sikeres Rigó vizsga :-) eléréséhez átlagosan kb 250 óra tanulás kell, ennek a fele szokott tanfolyami óra, a fele pedig otthoni tanulás lenni.


Lehet eszperantóból tantermi és internetes tanfolyamot is használni, az eszperanto.hu-n lévő netes tanfolyamot sokan dicsérik.


Az oktatási intézmények közül csak egy-kettő van olyan, aki nem fogadja el az eszperantót. A tanulmányi és vizsgaszabályzatot kell megnézni, ha ott nem szerepel TÉTELESEN az elfogadott nyelvek listája (mint pl. angol, orosz, francia, stb.), akkor az eszperantó is érvényesíthető. Az alkotmány és a törvények tiltják a nyelvi diszkriminációt, tehát nincs olyan lehetőség, hogy "...mindent fogadunk, kivéve a lovárit, az eszperantót vagy a franciát..." :-)


Szerintem érdemes az eszperantót választani!

2010. jan. 12. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Csakis eszperantó!
2011. máj. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!