Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért nő az igény a KÍNAI és...

Miért nő az igény a KÍNAI és JAPÁN nyelvek tanulására Magyarországon? Miért választják ezeket egyre többen az ANGOL után a NÉMET vagy az OROSZ helyett?

Figyelt kérdés
Nem érzem, hogy akkora igény lenne ezekre a nyelvekre, mint amennyire felkapottak lettek.
2014. júl. 12. 09:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a Japánt a 90-es évek óta a kereskedelmi csatornák által Magyarországra betörő Japán rajzfilmek/animék hatására. A Kínait meg talán azért, mert a világ legnépesebb országa, és egyre több a kínai az utóbbi évtizedekben itthon is, valahol érthető az igény növekedése is. De állítólag az Indiaiak népessége lassan meghaladja a Kínaiakét is, lesz még az Indiai is népszerű nyelv az elkövetkezendő évtizedekben szerintem.
2014. júl. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én éltem Japánban 8 évet általános iskolás és középiskolás éveim alatt. Mikor hazajöttünk, suli után szinte minden nap mentem valamilyen megbeszélésre tolmácsolni 16-17 éves gyerekként. Nem éreztem úgy, hogy nincs rá szükség.
2014. júl. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi, mancsok mentek. - Az osztrák, a német, az olasz és a magyar főbb álláskereső portálokon nagyon kevés (1% alatti) azon állásajánlatok száma, ahol a KÍNAI vagy JAPÁN feltételként lenne megjelölve.
2014. júl. 12. 10:14
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Animék elég népszerűvé teszik a japán nyelvet, így sokan állnak neki e miatt tanulni.

Japán nyelv iránt még mindig elég kicsi az érdeklődés, de mivel régebben szinte nulla volt, így a kontraszt miatt sokkal feltűnőbb.


Egyébként lenne igény japánul/kínaiul jól beszélő emberekre. Múltkor hozzánk is jöttek a japán mérnökök, tudtak még mandarinul és talán hindiül/arabul(nem tudom kettőt megkülönböztetni) és elég égő volt, hogy senki sem tudott velük beszélni. Főnökök pánikoltak, hogy azonnal kerítsünk valakit aki megérti őket, nem muszáj tolmácsnak lennie, ha leugrunk a kínai kajáldába és elraboljuk a szakácsot nekik még az is megteszi.

2014. júl. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Kína a legnagyobb kereskedelemmel foglalkozó ország. Ha megnézed szinte mindent ott gyártanak és ez folyamatosan növekszik. Emellett rengeteg tudományterületen (informatika, vegyészet...stb) vezetik már a fejlesztéseket. Egy nemzetközi cégnél már ugyanolyan fontos a kínai nyelv ismerete, mint az angol.
2014. júl. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a véleményeket - mancsok mentek!
2014. júl. 12. 14:29
 7/8 anonim válasza:

Az elsőnek: Bár india népessége növekszik, gazdasági ereje nem annyira valamiért. Ugyanúgy mint ahogy afria népessége is magas, mégsem nő a gazdasági erejük nagyon.

De a Kelet-Ázsiaiak olyanok, hogyha nem fogja vissza őket valami elnyomó rendszer (pl Észak korea) akkor tudnak fejlődni, mindig is fejlettek voltak a történelem folyamán csak pár száz éve maradtak le, de manapság az ottani országok egymás után jönnek fel a világ élvonalába, és mintha a fehérek által lakott országok süllyednének le a mai változó világban, jó kérdés mi lesz ebből...

2014. júl. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

" lesz még az Indiai is népszerű nyelv az elkövetkezendő évtizedekben szerintem."


Hogy mi van? Az "Indiai"?? Az milyen? :-D

Ott több száz különböző nyelven beszélnek.

2014. júl. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!