Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol felsőfokom van, szeretné...

Angol felsőfokom van, szeretnék egy hasznos második nyelvet, amit kevesen beszélnek. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Kínaira, Oroszra, Arabra, Héberre, vagy Hindire gondoltam... Ezek (az oroszt kivéve, de azt is inkább a volt szoci országok) viszonylag ritkábban tanult, de bizonyosan hasznos nyelvek... Főleg a kínai, ahogy a fejlődés ütemét látom... vagy inkább az arab? Az Indiaiak jönnek fel, mint a talajvíz... Mindre nincs időm :D
2010. jan. 7. 18:47
 1/5 anonim válasza:
vietnami
2010. jan. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
japán
2010. jan. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kik beszélik kevesen? A Magyarok? Vagy úgy a világban?


Amit kevesen beszélnek a világban azt mi értelme tanulni? :D


A magyarok meg amúgy is kevesen vannak és 10 ből 7 semmilyen nyelven sem ért max az anyanyelvén...



Olyan nyelvet tanulj amit sokan beszélnek...


Pl Német, Spanyol, Francia vagy Török..

2010. jan. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy NEM anyanyelvként beszélik kevesen. Indiának, Kínának mind-mind szüksége van jó szakemberekre, de nagyon kevesen beszélik a külföldiek közül ezen nyelveket. Itthon pl. egy kínai tolmács 3-szor annyit keres, mint egy angol. Egy ismerősöm banknál dolgozik, mint informatikus, megtanult kínaiul, azóta 10-szer annyit keres, és folyamatosan kint dolgozik, mert jó szakember van, viszont olyan aki beszéli a nyelvet nincs. És tévedés lenne azt hinni, hogy kínában sokan beszélik az angolt, még a legmagasabb szinteken sem... És egyébként is, minden országban igaz, hogy ha az adott ország nyelvét beszéled, sokkal jobban megbecsülnek. Angolul, mindenki beszél, ezzel semmi előnyöm nincs. Ha spanyolul,olaszul, stb. beszélek még, akkor ugyanott vagyok. Rengetegen pályáznak meg spanyol, olasz, stb. állásokat, mert ezeket a nyelveket is baromi sokan beszélik második nyelvként. De ha van egy kínai melóra pályázat, akkor már eleve 3-szor annyi pénzt kínálnak, mert nincs rá ember. És a jelentkezők száma is elenyésző emiatt...
2010. jan. 8. 14:45
 5/5 anonim ***** válasza:
Én hindít tanulok (a világ 2. nyelve a kínai után), és imádom, mert nem vészesen nehéz, sőt, meglehetősen világos és relatíve egyszerű nyelvtana van. Csak ajánlani tudom.
2010. márc. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!