Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Akinek (most) nyelvtanár...

Akinek (most) nyelvtanár végzettsége van, hol szerezte?

Figyelt kérdés
2010. jan. 6. 18:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

hajaj, ez több módon is lehetséges ám

hosszú, de csak részlet

1, vagy eleve nyelvtanár-szakon végzett

2, vagy bölcsész szakon végzett és mellette a tanár szakot is felvette


De ugye ha nyelvtanárról beszélünk, itt most csak középiskolai tanárok jönnek szóba, mert általános iskolai oktatásban megint más a helyzet.

Lényeg, több verzió is van.

Kicsit konkrétabban?

2010. jan. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

ja és hogy hol ?

hát .... ismét ezer lehetőség, leginkább valamelyik egyetem Bölcsészettudományi Karán.

Általános iskolai oktatásban lehetséges főiskola is, és megnevezésben azt is nyelvtanárnak hívják, csak jogszabályilag mégis egész más.

2010. jan. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
1év múlva szeretnék felvételizni, nyelvtanár szeretnék lenni.Olyan iskolákra vagyok kiváncsi ahol ezt megvalósíthatom.
2010. jan. 6. 19:17
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt tanárképző főiskolának vagy egyetemnek hívják. Mármint az iskolát
2010. jan. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én Eltén végeztem idén májusban. BTk-n 5 éves szak volt, most alap 3 éves + tanár mesterre kell menned , ami 2 éves.
2010. jan. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyelvtanár szakhoz kell emeltszintű nyelvi érettségi és x pont

jelentkezhetsz egyetemre (btk=bölcsészkar), az adott szakra /anglisztika/germanisztika/romológia../. Elvégzed a 3 éves alapképzést, majd szakosodsz tanárak 2 évre. Megkapod a diplomát, mehetsz dolgozni. A suli lehetőséget ad külföldi tanulmányoknak (Erasmus), 1 félévet külföldön hallgatsz vagy akár kint gyakorlatozol.


Mehetsz főiskolára (német/szláv/szerb.. nemzetiségű) tanítónak, ez is ad nyelvvizsgát és taníthatsz 5. osztályig. Nyelvsulikban is előfordulnak ilyen végzettségűek.


Ha nincs elegendő pontod az egyetemhez, jelentkezz nyugodtan "csak" tanítónak, majd levelezőn elvégezheted az egyetemi szakot is.


Nekem egyik ismerősöm a PTE-n végzett, szerette. SZTE, PTE, ELTE, DE nagyon jók. Főiskolai képzésük is van..

2010. jan. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

figyi ez nem olyan egyszerű ahogy leírod ...

értem én, de ma már nem tanárképző főiskola és stb, ez főleg ebben a fergeteges bolognai rendszerben kicsit más

Előbb azt döntsd el h általános vag yközépiskolában szeretnél tanítani.


Bár éna biztonság kedvéért ajánlom, hog yvalamelyik tudományegyetem BTK-ján a nyelvszakot, és akkor azzal a maximumot megteszed, nem elsz az h később esetleg megbánod h nem azt csináltad

2010. jan. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nyelviskolában szeretnék majd tanítani.
2010. jan. 18. 22:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!