Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyolcadikosok. Hol járnak/járt...

Nyolcadikosok. Hol járnak/jártok most angolból?

Figyelt kérdés

Negyedikes gimista lány vagyok, és egy ismerősömet kellene korrepetálnom angolból, de nem tudom, hogy hol van az a szint, ahová fel kéne húznom a srácot év végére, illetve hogy most félévkor hol járnak, vagy hol szoktak járni úgy általában. Egyébként egy-két óra volt már, de a srác elég link, és az istennek nem mondja, hogy hol tartanak, mindig minden jó, amit magyarázok neki - de mivel konkrétan nem tudom, hogy ott az általánosban mit vesznek, ezért jobb híján azt mesélem el neki, amiket én veszek érettségire készülve, persze minél egyszerűbben és érthetőbben, nem úgy, mint ahogy mi vesszük, hogy 'elolvasodtanuldmeg'...

Csak gimi óta tanulok angolt, általánosban németes voltam, így nem tudom, hogy nyolcadikra milyen szintet várnak el angolból az embertől...

Help pls!


2010. jan. 5. 15:27
 1/9 anonim ***** válasza:

háát régen voltam nyolcadikos ( egész pontosan 4 éve:D )de szerintem ezeket kellett tudnunk :

egyszerű és folyamatos jelen,egyszerű múlt,will és going to megfelelő használata,befejezett jelen,folyamatos múlt, befejezett múlt, első 2 feltételes mód, some-any és őő hirtelen ennyi.A szókincset meg hát neki kell tudnia hogy mit vesznek. Remélem tudtam segíteni >.<

2010. jan. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen, tudtál segíteni, elég sokat! :)

Köszönöm szépen! :D

Ezek alapján viszont azt hiszem, lesz dolog a kissráccal bőven... :S

Szegény olyan buta, mint a föld, ráadásul nem is akarja tudni... :S

2010. jan. 5. 18:15
 3/9 anonim ***** válasza:
A befejezett múlt biztos, hogy nem kell, maximum a present perfect. A II. conditional sem. Ne az érettségi szinthez viszonyítsd. Nincs annak a kölyöknek könyve, füzete?
2010. jan. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Van neki, de a könyvben azt nem tudja megmondani, hol járnak, a füzetet rajzoláson kívül másra nem használja...

Ráadásként anyuci is leszarja a fejét, igazából neki is tökmindegy... Nekem meg mégjobban, nem az én gyerekem, és a pót-nagyszülei ott vannak, látják, mit (nem)csinál, ergo nem az én hibám lesz, ha megint megbukik...

Szavakból vizsgáznak tán majd, azt talán még bele tudom verni, de nyolcadikos létére a gyerek nem tudja a személyes névmásokat... Na most ilyen szinten nem tudom, mit várnak tőlem, hiába mondtam, hogy csodát én se tudok tenni... Nekem jó, mert pluszpénz (nem sok, csak úgy mégis jelképesen), neki meg... neki is jó lenne, ha akarná - de nem akarja.

2010. jan. 5. 20:40
 5/9 anonim ***** válasza:
Én nem vállalnám el, ez csak szenvedés, rabszolgahajcsárság. Ha őt és a családját nem érdekli... Ha mégis megbukik, akkor meg ciki felvenni a pénzt.
2010. jan. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

hát én most vagyok nyolcadikos és a jövő időt most fejeztük be! (simple future)


mi a kék színű PROJECT tankönyvből tanulunk, s most kezdjük ezt a leckét:

What was happening?

Times and places.


remélem segítettem.

2010. febr. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

de mivel én most nyolcadikos vagyok, ha gondolod leírom neked, hogy mik vannak a könyvben amit tudni kell, és mi eddig miket tanultunk:)

(előző vagyok)

2010. febr. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

köszi szépen, de már nem aktuális a dolog :)

két hete elhatároztam magam, hogy elég volt, megmondom a srácnak, hogy keressen mást, mert én már beleőrülök abba, hogy 15 éves létére 3 hétig (!) kellett vele tanulni a személyes névmásokat...

mire megmondtam volna neki, ő megelőzött: felmentést kapott angolból, így tárgytalan az egész :)

azért jó, hogy nem én lettem végül a gonosz boszorka, hanem magától mondta fel :D

és naggyon jó, hogy nem kell vele szenvednem már :S :)

2010. febr. 25. 18:37
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor jó :DD
2010. febr. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!