Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy fogjak neki egyedül az...

Hogy fogjak neki egyedül az angol tanulásnak?

Figyelt kérdés

Alapszinten vagyok. De 5 éve nem használtam a nyelvet!! Van,hogy az alapszavak sem jutnak eszembe.


A kérdésem az lenne,hogy tudna-e nekem vki ajánlani egy megfelelő tematikát, ami szerint elinduljak? Mivel kezdjek? Mit csináljak naponta? Hogy juthatok el A-ból a B-be?


Tanárra nincs pénzem,így magamtól kell megoldani a nyelvtanulást. De egyszerűen nem megy. Felhalmoztam magam körül könyveket, szógyűjteményeket. De nem tudom mi alapján fogjak neki nem tudom mivel kezdjem, hogy haladjak!

Köszönöm a segítő válaszokat előre is!!!!



2014. jún. 16. 19:06
 1/9 anonim ***** válasza:

A duolingo nagyon jó


www.duolingo.com

2014. jún. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Első körben csináld végig a Duolingot. Az eltart majd pár hónapig.

Nekem van középfokú vizsgám de azért bőven van mit tanulnom duolingo-val úgy veszem észre! Persze az elején sok leckét át ugrottam hiszen nulláról kezdi. Napi szinten használom, tényleg nagyon hatékony.


De alaposan csináld. Inkább többet gyakorolj, minthogy csak átrohanj a leckéken. A hallás utáni és a mikrofonos feladatokat is csináld.


Olvass híreket egyszerű nyelven és aztán egyre magasabb szinten: newsinlevels.com

Egyes szintet már most érted valószínűleg, ami máris siker élmény lehet ;-)


Engvid.com minden nap nézz pár videót itt. Találsz olyat amit már most érteni fogsz!!

2014. jún. 17. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kösziii! :) Igyekszem követni az instrukciókat! :)
2014. jún. 17. 20:09
 4/9 A kérdező kommentje:
Még annyit hadd kérdezzek, hogy mennyi időt töltetek/töltöttetek el az angol tanulásával? Napi szinten tanuljátok/tátok (plusz hány órát)? Mert most,hogy megvan minden anyagom neten általatok, és mellette a szavakat is elkezdtem intenzíven tanulni, így úgy érzem,hogy napi több óra se lesz elég. :O
2014. jún. 17. 20:32
 5/9 anonim ***** válasza:

Önállóan szavakat ne magolj, nem túl élvezetes és sok értelme sincs.


Amúgy ha haladni akarsz akkor minden nap foglalkozni kell vele. Többet ér napi 1 óra, azaz heti 7 mintha 10 órát tanulsz de csak hétvégén. Szóval persze nyilván minél több annál jobb de a rendszeresség talán még fontosabb.

2014. jún. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Nagyon tetszenek az oldalak, szóval remélem nem száll el a kezdeti lelkesedésem, és hasznomra válnak ezek az oldalak a napi angolozásnál! :)
2014. jún. 18. 15:50
 7/9 anonim ***** válasza:

duolingo +1

Én kéttanba járok, mindennap volt 4 angolom, így lett meg nulláról a nyelvvizsgám idén, szeptemberi kezdéssel. :) Szóval igen, a rendszeresség nagyon fontos, és figyelj oda, hogy mindenképp térj ki a nyelvhasználat minden területére! Keress angol/amerikai vagy más embereket, akik tudnak angolul (de mindenképp külföldit), és beszélgess velük a facebookon/skypeon, sokat fejlődhetsz. Nekünk a suliban könyveket is kellett olvasnunk, olyan 2 hónap után (penguin readers, oxford - nekik vannak rövidebb olvasmányaik, hátul szómagyarázattal, stb). Esetleg a nyelvtanhoz próbáj beszerezni egy Essential Grammar in Use könyvet, tényleg nagyon profi és hasznos, akár használtan is megteszi. :) Előny, ha van, vagy töltsd le, akármi. :) Aztán videók, hanganyag, sorozatok minden mennyiségben, hírek!!!

Jó oldalak:

theguardian.com

bbc.co.uk

telegraph.co.uk

theonion.com (kamu hírportál :D)

9gag.com


Illetve az EUROEXAM facebook oldalán is rengeteg jó linket megosztanak, plusz van az a nyelvi fitnesz training cucc, ami fejleszti a tudásod rendesen. :) SOK SIKERT! :))

2014. jún. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon hasznos volt az utolsó komment is! Köszönöm!!!!! :) Rendesek vagytok!:)
2014. jún. 25. 20:57
 9/9 anonim ***** válasza:
nincs mit :)))
2014. jún. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!