Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Február végén felvételizni...

Február végén felvételizni fogok németből egy gimiben. Hogyan készüljek rá?

Figyelt kérdés
2009. dec. 29. 11:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Vedd át a nyelvtani részeket, a témákat alaposan magold be. Nem tudom hogy németnél van-e képleírás, de ha igen, keress képeket és próbáld meg elmondani magadban mit látsz rajta.

Szóval készülj úgy rá mintha egy nyelvvizsga lenne.

Én tavaly angol szóbeliztem...Nem sikerült. Pont azt az egy témát húztam ki amiről gőzöm sem volt. Szóval tényleg alaposan tanulj meg mindent.

2009. dec. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nézegesd át a nyelvtant, a ragozásokat, múlt időt, jövő időt, kivételeket, felszólító módot, vonzatokat. Emellett olvass neten német szövegeket, híreket, nézz német tv-t, vagy youtube-on is vannak mesék, filmek német nyelven. Nézz meg ezekből egy párat. Gyakorold a helyesírást, keress németajkú levelezőtársat, ő is segít az apróbb hibákban. (sharedtalk, interpals). Hallgass német zenét, amiből sajnos nem széles a választék.. Nagyjából ennyi. És ne görcsölj!! :) nem harapnak. :)
2009. dec. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm a gyors válaszokat!! :)

eléggé izgulós vagyok. vizsgákon többször összeestem már, kivéve akkor nem izgulok, mikor biztos vagyok mindenben, hogy tudom. Köszi még egyszer.

2009. dec. 29. 21:31
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor intézd úgy hogy minden rendben legyen, és tuti hogy sikerül =DD
2009. dec. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszii!!
2009. dec. 31. 11:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!