Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hol tudok utánakérdezni, hogy...

Hol tudok utánakérdezni, hogy be van e jegyezve hivatalosan a nyelvvizsgabizonyitványom?

Figyelt kérdés
leginkább az origósra
2009. dec. 28. 09:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, mit szeretnél. Mire gondolsz az alatt, hogy be van-e jegyezve hivatalosan? Ha akkreditált nyelvvizsgát tettél (az ORIGO tudtommal az), akkor az államilag elismert, tehát ahol valamilyen nyelvvizsga van meghatározva követelményként, ott elfogadják. Azt pedig, hogy valódi-e, valószínűleg csak tudod, hiszen ott voltál, mikor szerezted vagy vásároltad...
2009. dec. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

épp az a baj,hogy nem leszek ott...

a kérdés arrol szol,hogy ha megveszem,akkor hogy tudom ellenörizni,hogy jegyzett-e...

2009. dec. 28. 14:24
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Megint sikerült értelmes kérdést feltenned...

Ha veszel egy nyelvvizsgabizonyítványt, akkor szerinted az hivatalos lesz? Némi gondolkodással rá lehet jönni...

A nyelvvizsgabizonyítvány ugyanis nem az egyetlen irat, ami igazolja a nyelvvizsgádat. Ahhoz tartozik a vizsga jegyzőkönyve is, amiben szerepel, hogy mikor és hol vizsgáztál és ki vizsgáztatott. Ezen kívül egy darabig őrzik az írásbeli dolgozatodat is (nem tudom, meddig, de a megtekintési időpontig biztosan). Ha csak egy nyelvvizsgabizonyítványt veszel, ezek értelemszerűen kimaradnak.

De az ORIGO nyelvvizsgákkal kapcsolatban az ELTE ITK-nál (a vizsga szervezője) pontosabb információkkal senki sem rendelkezik. Lehet, hogy ők sem tudnak mindent, de náluk többet szerintem senki sem. Ha annyira fontos, kérdezd meg tőlük.

2009. dec. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

nem minden megvehető bizonyitvány olyan,hogy csak egy darab papir...

ennyi pénzért készül hozzá vizsgajegyzökönyv,kész dolgozat,akármi,ugyanugy jelentkezni kell vizsgára,csak nem mész el,hanem betesznek egy neveddel ellátott megoldott dolgozatot...

itk honlapon nincs ilyen rész

az meg elég érdekes lenne,hogy felhivom öket: csókolom,vettem egy bizonyitványt,nézze már meg,hogy önöknél is szerepel-e...

2009. dec. 28. 15:04
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Hamisítanak úgy is, hogy elviszik a személyidet, és helyetted vizsgáznak. Volt már nem 1 ilyen balhé.. Ha sikerül, a kutya sem néz utána.

Ha piacon vetted, az más kérdés. Nem tudom, talán van egy sablonjuk, amibe utólag beleírják a neved, adataidat és kész. Szerintem ez a buktatósabb, talán rajtad kívül még 50 embernek ugyanaz a nyelvvizsga száma.. :D

Egyszerűbb lett volna felbérelni vkit, hogy vizsgázzon helyetted. Aki egy kicsit hasonlít rád, már jó lehet, hiszen alaposan megnézik a személyi ig. képeket és a vizsgázó arcát. ha feltűnő a különbség szóvá teszik és balhé van. Ugrik a vizsgadíj, de a következő vizsgán megjelenhetsz saját magad..

Érdeklődj a nyak.hu-n, hogy mondjuk elveszett vagy valami hibát észlelsz benne, valamit, ami magában foglalja az utánanézést..

2009. dec. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

irásbeli csak,és elvileg betesznek egy kész dolgozatot a többi közé az én nevemen

piacon nem veszek,azzal lebukok

2009. dec. 28. 18:19

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!