Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan helyes? (angol)

Hogyan helyes? (angol)

Figyelt kérdés
Hogyha azt szeretném mondani, hogy 7 éve kézilabdázom, akkor egyszerű befejezett jelennel, vagy folyamatossal mondjam? Szóval I have played handball for 7 years. vagy i have been playing handball for 7 years. ?
2009. dec. 26. 11:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Még mindig röplabdázol,így nem lehet befejezett jelen. Szóval a cselekvés még tart és vszínüleg tartani is fog, szal befejezett folyamatos
2009. dec. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szerintem befejezett folyamatos nem létezik, mert vagy egyik, vagy másik.

Nekem az a véleményem, hogy így helyes:

I have been playing handball for seven years.

És nem tudom, hogy hívják pontosan a formulát.

2009. dec. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

I have been playing handball for seven years.



Ez a helyes! Ez biztos.

2009. dec. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Így van, I have been playing handball for seven years.

(Asszem Present Perfect Continous a neve)

Ha még mindig kézizel. HA már nem, akkor lenne jó a befejezettel(= 7 évig kézilabdáztam)

2009. dec. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
az utóbbi a helyes...a folyamatos mert ugyebár még mindig csinálod és általában
2009. dec. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Mind a kettő helyes, ebben nincs olyan éles különbség, mint amit az előző válaszolók feltételeznek. A folyamatos és a nem folyamatos alak ugyanabban a szituációban használható, köztük csak alig érzékelhető, árnyalatnyi különbség van. A folyamatos alak a folyamatosságot erőteljesebben hangsúlyozza, illetve valamiféle érzelmi többlettöltést is hordozhat(ez lehet akár unalom, monotónia is, vagy pl. ha azt mondom, hogy egész nap a kertben dolgoztam folyamatos alakban, akkor mondjuk még létszik a kosz a kezemen).


Tehát az alapalak a nem folyamatos, ehhez képest már valamiféle többlettöltést, többlettartalmat jelent a nem folyamatos alak. Azok, akik azt írták, hogy csak a folyamatos alak jó, tévednek. Én alapból inkább a nem folyamatost javasolnám, hacsak nincs valami többletérzelem, amit kifejezésre akarunk juttatni. Ha már befejeződött a kézilabdázás, akkor természetesen nem jön szóba a befejezett jelen, ilyenkor az egyszerű vagy esetleg a folyamatos múlt használandó: I played handball for 7 years. Ez azt jelenti, hogy 7 évig kézilabdáztam valamikor, de ma már nem. Ezt is lehet folyamatosba tenni (I was playing), ami alig jelent mást, megint csak erőteljesebben hangsúlyozza a folyamatot, az időtávot.

2009. dec. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen:)
2009. dec. 27. 10:30
 8/12 A kérdező kommentje:

2.-nak: hogyne létezne folyamatos befejezett jelen.

pontosan az az, amit te is írtál :D

2009. dec. 27. 10:31
 9/12 anonim ***** válasza:
Jó, oké, tényleg létezik, írtam is, hogy már nem emléxem pontosan, mi a neve, de szerintem az egyik fontos dolog, hogy jól tudtam, mit kell használni. A másik fontos dolog, hogy ha ennyire profi vagy abban, hogy melyik formulát hogy hívják, akkor abszolút belefért volna az is, hogy tudod, melyiket mikor kell használni.
2009. dec. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

de előtte meg azt írtad, hogy nem létezik, mert vagy az egyik, vagy a másik..

különben meg attól, hogy tudom, hogy hogyan hívják, meg felismerem, még megkérdezhetem, hogy ebben az esetben melyiket kell használni, nem?

2009. dec. 28. 12:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!