Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan érdemes angolt tanulni?

Hogyan érdemes angolt tanulni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


16 éves vagyok, és szeretnék megtanulni angolul. Az iskolában ugyan azt tanulom, de sokat hiányzik a tanár, nincs szakszerű helyettesítés, illetve ha van is óránk, akkor is lassan haladunk a sok kis k_cs_g miatt. Ezért arra gondoltam, hogy elkezdek magamtól itthon, egyedül tanulni. Mivel semmi kedvem nincs elmászni külön tanárhoz, sem pénzem sincsen. Kérni meg nem szeretnék. :)


Ha esetleg tudnátok-e segíteni, hogy milyen módszerrel /ha van külön módszer a "megpróbálom megérteni és benyalomnál"/ illetve, hogy milyen könyvek segítségével tehetném.


Illetve szerintetek lehetséges tanár nélkül nyelvet tanulni?


Tisztelettel.


2009. dec. 22. 16:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy lehetséges tanár nélkül nyelvet tanulni. Mindenki tanár nélkül tanul. Hiszen a tanár nem tudja helyetted megtanulni!

A tanár egyik feladata az iskolában az lenne hogy elmagyarázza a dolgokat. Ha ezt nem teszi meg, lehet helyettesíteni:


Oxford Angol nyelvtan - Magyarázatok, Gyakorlatok (Megoldókulccsal az önálló nyelvtanuláshoz)


Magyar nyelvű magyarázat, érthető leír mindent, ráadásul kitér azokra a részekre is amik a magyar anyanyelvűek számára nehézkesen mennek, vagy nehezen érthetők, vagy könnyen összekeverik. Tehát megtalálod leírva amit a tanárodnak kellene elmondania.

Utána ott vannak a gyakorlatok, ahol megtanulhatod használni is amit tanultál.


A másik feladata a tanárnak az lenne, hogy a hibákat kijavítsa. Sebaj, helyettesíthető: ott a megoldókulcs.


Ha meg kicsit komolyabban szeretnéd tanulni, és már azért tudsz is valamit, akkor erősen ajánlom ezt a könyvet:


English grammar in use with answers (Raymond Murphy)


Ebben angol nyelvű magyarázatok vannak, részletesebb nyelvtani ismereteket tartalmaz, meg persze gyakorlatokat szintén megoldókulccsal. De nagyon jól leírja a dolgokat, én ennél érthetőbben és tisztábban fogalmazott gondolatokat tartalmazó könyvvel nem igen találkoztam.


Ha a nyelvtannal rendbe vagy, jöhet a szókincs bővítés, és a hallás utáni szövegértés feladatok. Itt már használhatod az internetet is, rengeteg oldal van ami ezzel foglalkozik. Sőt nyelvtani teszteteket is találsz.

A hanganyagok alapján a kiejtés helyes elsajátítása sem lehet probléma.A szókincsedet ezenkívül könyvekből, filmekből, kisebb szövegekből is nagyon jól tudod fejleszteni. Meg persze az iskolai tankönyveidből... szóval ehhez már igazán nem kell tanár.


Aztán levelet írni is meg kell tanulni. Erre is van könyv:


Némethné Hock Ildikó - Angol levelezés


Leírja mit hogyan kell, mindent amit tudnod kell a helyes levél megírásához. Meg tartalmaz egy csomó példalevelet is. Nagyon hasznos!


Na igen, és itt jön a bökkenő. Ha írsz egy levelet, azt már csak egy tanár tudja leellenőrizni, és megmondani mire kell figyelned, min kell javítanod. De azért ha a nyelvtant rendesen megtanulod és megfogadod a könyvek tanácsait, tanulmányozod a példaleveleket, akkor nagyot nem hibázhatsz! De azért itt akkor se hagyd ki a tanárt.


Szóval igen... lehet.

Nekem így sikerült középfokú nyelvvizsgát tennem, 2 év angol tanulás után. Ha még csak azzal foglalkoznék amit az iskolában veszünk, akkor bizony nem mentem volna sokra.


Sok sikert kívánok!

2009. dec. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat!
2009. dec. 22. 19:03
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

www.5percangol.hu


;)

2009. dec. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
ezt annyira becsületes dolognak tartom, hogy valaki olyan elszánt legyen hogy megtanuljon magától egy nyelvet. én is elhatároztam, hogy 1 tanév alatt minden erővel megtanulok angolul és jövő nyáron szeretnék egy nyelvvizsgát. (középfok)
2010. júl. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia! Én előkészítő osztályba járok angolra, heti 15 ugyan, de szerintem otthon is simán meg lehet. Amit meg kell nézz, az a mondatszerkezet, az idők, hogy múlt, jelen, jövő, egyszerű, folyamatos, szenvedőszerkezet, stb.. a rendhagyó igék mint pl a go/went/gone stb...


a többi csak szókincs kérdése. jelölgess angol emberkéket facebookon, én is csomóval beszélgetek, tök sokat lehet belőle tanulni.


Aztán csak így tovább, szükség van az ilyen értelmes emberekre:)

2010. szept. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!