Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvtanulás a felsőoktatásban?

Nyelvtanulás a felsőoktatásban?

Figyelt kérdés
2009. dec. 16. 16:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Egészen pontosan mi a kérdés?
2009. dec. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mármint a főiskolán, egyetemen van-e nyelvóra? Mindegyikben kell, hogy legyen.

Az más kérdés, hogy ezek milyenek. Az iskolai nyelvórák nagy hátránya, hogy bár ingyenesek, a sok helyről jövő, sokféle diák annyiféle nyelvi szinten lehet, ahányan vannak. Ha komolyabb céljaid vannak a nyelvtanulással (pl. nyelvvizsga)akkor szerintem jobban teszed ha nyelviskolai tanfolyamot választasz.

2009. dec. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

nálunk volt rá lehetőség, a könyvet,munkafüzetet nekünk kellett lefénymásolni de amúgy ingyenes volt. több nyelv és több szint közül lehetett választani. le kellett adnom az órát, mert ütközésem volt és a későbbiekben sem tudtam felvenni. nem volt kötelező a nyelv óra, de a nyelvvizsga igen, így külön tanárhoz kellett járnom.

egyébként azt mondják a nyelviskola jobban megéri anyagilag mint egy tanár. ha meg tanárhoz akarsz járni, akkor nyelvszakos egyetemistához járj, mert ők talán nem kérnek el olyan sok pénzt,mint egy diplomás nyelvtanár.

2009. dec. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemen kötelező nyelvet tanulni, a nyelvvizsga a diploma feltétele. Nekem már középiskolás koromban lett nyelvvizsgám .. ingyen kredit, kiváltja a nyelvórát.

Vannak szakok ahol viszont van kötelező szakmai nyelv, ezt nem tudom, hogy nyelvvizsgával ki lehet-e váltani, nem hinném.

2009. dec. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Végülis az a kérdés, hogy ez lehetséges-e mindenhol, tehát felvenni órákat.
2009. dec. 16. 20:36
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehetőséget mindenhol biztosítanak rá, de van, ahol fizetős.
2009. dec. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!