Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljam meg az igeidők...

Hogyan tanuljam meg az igeidőket? (lenn. )

Figyelt kérdés

Angolból nagyon nehezen megy az igeidők használata.Ha levan írva egy szöveg, simán lefordítom, de ha az a feladat, hogy megvannak adva a mondatok és az igénél a szótári változat van, és én írjam át a megfelelő igeidőbe, még ha 2 igeidő közül is kell csupán választani, akkro sem megy, nemhogy mind a 12-t tudjam használni.Segítsetek.

És még 1 problémám lenne.Ha magnón hallgatunk szöveget, azt sem értem meg.Ha mindennap nézek angolcsatornát mondjuk fél óráig, pár hét, hónap segítene rajtam?Vagy mennyi idő kellene?


2009. dec. 14. 21:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

az első kérdésre nem tudok válaszolni..

én is nehezen értem a magnózást, de sokat kell gyakorolni, meg hallgatni, én becsukott szemmel szoktam, hogy semmi ne vonja el a figyelmemet :D

2009. dec. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nagyon sokat kell gyakorolnod az igeidőket! Nem elég csak átnézni vagy egyszer megtanulni, abból nem lesz semmi. Én egy igeidővel minimum egy hónapig foglalkoztam, de úgy hogy napi két-három órát is tanultam,gyakoroltam.Hidd el megéri.A magnó az nekem is nehéz :( Nekem az talán kicsit segített, hogy nagyon nehéz szövegeket hallgattam, és próbáltam egy lapra leírni szó szerint.Ha nem ment vissza tekertem és addig hallgattam amíg meg nem hallom mit mond. A végén meg megnéztem(ha volt) egy lapon a magnó szövegét.
2009. dec. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az igeidők helyes használata nagyon nehéz, mert az iskolában elmondott ökölszabályok az esetek nagy részében nehezen alkalmazhatók, inkább árnyalatokról van szó. Külön nehezíti a dolgot, hogy nyelvjárásonként is változik az igeidők használata.
2009. dec. 15. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mi a célod, milyen szinten vagy? A 12 igeidőt felejtsd el, future perfect continuoust senki nem fog tőled kérdezni. Az igeidők logikusak, a szabályokat kell alkalmazni. Ha konkrét kérdésed van, tedd fel itt. De az életben olyan feladat, hogy tedd az igét a megfelelő igeidőbe, nem vár rád, és a vizsgafeladatok sem ilyenek. Ha nyelvvizsgára készülsz, válaszd az ECL-t, abban nincs külön nyelvtan. Semmiképpen se az origót.

A hallás utáni értésben természetesen a sok hallgatás segít: lehet tv is, film, érdemes olyat, amit már ismersz, lehet először ugyanazt magyar felirattal, majd angol felirattal, majd felirat nélkül, hallgathatsz tankönyvi listeningeket úgy, hogy nézed a szöveget, majd anélkül ugyanazt. Nem kell minden szót megérteni, a feladatot kell tudni megoldani. Interneten is van sokminden, youtube, netangol stb.

2009. dec. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Húh nagyon köszönök midnen egyes választ, mindannyian sokat segítettetek:)

Amúgy igen, gondoltam, hogy az életben nem arra lesz szükségem, hogy az igét megfelelő igeidőbe rakjak, de pl. szeptemberben amikor gimibe jöttem és írtunk egy szintfelmérőt, hogy miylen angolosok vagyunk, nah, ott szinte midnen le tudtam fordítani, de a feladat végig azvolt, hogy a megfelelő igeidőbe rakjam az igéket.Ilyen karikázós, hogy az 3 válaszlehetőségből melyik a helyes.És annyira rosszlett:S 100ból 40 akárhány pont.

2009. dec. 15. 18:24
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor még bőven van rá időd, hogy megtanuld, ha csak kilencedikes vagy! Mindenhez rutin kell.Még jó, hogy nem jöttél ki perfekt angolosként az általános iskolából.

4.

2009. dec. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Etg- be jársz?
2012. okt. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!