Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van kb 1 évem, hogy eljussak...

Van kb 1 évem, hogy eljussak az Angol középfokúig. Hogy csináljam?

Figyelt kérdés
Mivel iskolában már tanulom az angolt, az alapokat azért már úgy-ahogy tudom. Külön tanfolyamra se pénzem se időm nincsen. Eltudom így érni a középfokú nyelvvizsgát és ha igen, mit ajánlotok, hogy csináljam?
2009. dec. 10. 15:36
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

rengeteg tanulás, feküdj rá napi szinten. sok angol nyelvű filmet nézz, hasznos ha angolul nézed és van angol felirat is plusszba. ez a szótanulást és beszédkészséget fejleszti. neten vedd fel a kapcsolatot valakivel angolul :)

könyvtárból ki tudsz olcsón kölcsönözni nagyon jó nyelvkönyveket, cd-ket. internet dögivel van angol tesztekkel, nyelvtannal meg mindennel.

iratkozz fel hírlevelekre, ahol minden nap küldenek feladatokat pl. www.5percangol.hu

ne ess kétségbe, hogy nem telik tanfolyamra, magadtól is nagy sikereket érhetsz el, csak szorgalom és kitartás kérdése. én is így csináltam.

2009. dec. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
34%

Ahogy én csináltam: napi szinten kell használni a nyelvet. Az Internet korában ez közel sem lehetetlen. :) Egyrészt ha valami dolog érdekel, tessék neten minél több angol nyelvű leírást általad kedvelt témákról, és ess neki! :P Az eleje eléggé nagy kínlódás lesz, sok dolgot első nekifutásra nem fogsz megérteni, de nem szabad feladni. :)

Aztán sokat segít, ha mondjuk van egy angolul tudó levelezőtárs. HA már internet, myspace.com, tagged.com, interpals.net. :)

2009. dec. 13. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!