Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvtanulás egyetemen?

Nyelvtanulás egyetemen?

Figyelt kérdés
Ne nézzetek kérlek hülyének,nem nagyon vagyok tisztában ezzel-azzal egyetemmel kapcsolatban.Az érdekelne,mennyire van lehetőség egyetemen nyelvet tanulni,persze nem nyelv szakon.Egyet?Kettőt?
2009. dec. 8. 09:42
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk (SZTE) olyan volt, hogy lektorátusi nyelvóra. Ebből fel lehetett venni valamennyi kreditnyit, nem túl sokat. Annyit veszel fel, amennyit akarsz és olyan nyelven és szinten, amilyet szeretnél. Ha elhasználtad az ingyenes felvehető kurzusokat, akkor térítés ellenében is felvehető nyelvóra. (Még így is olcsóbb, mint a nyelviskola.)
2009. dec. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2009. dec. 8. 09:56
 3/8 anonim ***** válasza:
67%

én ugyan fősulis vagyok, idegenforgalmi. mi összesen 2 évet tanultunk nyelvet, egyet angolt, és egy választottat.

de ne reménykedj. iszonyatosan alacsony szinten volt a nyelvoktatás. angolból volt nyelvvizsgám, ezért kicsit fejlettebb csoportba kerültem, de semmivel sem tanultam többet. az új választott nyelvet pedig az alapoktól kezdtük, demég egy alapszintig sem jutottunk el. és mindezt idegenforgalom/turizmus szakon...:S

2009. dec. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%
bocsi az offért, de az első válaszolótól szeretném megkérdezni, hogy mennyi ingyenesen felvehető kurzusok száma? mert nekem 0 kredites heti 2x2 óra...
2009. dec. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk ha jól emlékszem, 16 kerditnyi óra volt. Egy kb. nyolc darab heti 2x2 órás kurzus. (Én nem használtam ki mindet.)
2009. dec. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az SZTE-snek: 16 egységnyi nyelvórát lehet felvenni. Egy egység nyelvóra heti 1 óra egy féléven keresztül.
2009. dec. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az ELTE-TTK-n minden nyelvóráért fizetni kell, de még mindig olcsóbb, mint egy nyelvtanfolyam. Vannak a kezdők, ahova elvben kell némi nyelvismeret, de az oktatók beszélnek magyarul, úgyhogy abszolút kezdők is mehetnek. Utána lehet nyelvtant gyakorolni, és nyelvvizsga-előkészítő kurzusok is vannak, de ezek között nincs semmi.
2009. dec. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
elte-btk: szemeszterenként kb 15 ezerért tanulhatsz, de ez heti másfél órát jelent, nem hiszem, hogy ez komoly hatásfokot képviselne :)
2009. dec. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!