Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Francia nyelvű levél írásban...

Francia nyelvű levél írásban tud segíteni valaki?

Figyelt kérdés
Egy nyaralásról kellene nekem írni egy kb: 80 szavas levelet egy barátomnak, de hozzá se tudok kezdeni.

2014. febr. 2. 12:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

És miért nem tudsz hozzákezdeni? Mivel vannak problémáid?

Ha a formai követelményekkel, akkor arra biztos rengeteg találatod lesz a keresővel. Ha meg nincs szókincsed vagy egyáltalán nem tudod a nyelvet, akkor pont jó lenne gyakorlásnak.

2014. febr. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
semmit nem tudok a nyelvből és vizsgára kell nekem, és valami értelmeset akarok összerakni, de semmit nem tudok.
2014. febr. 2. 12:29
 3/14 anonim ***** válasza:

Pont azért kellene gyakorolnod. Ha valaki megírja helyette, attól még ugyanúgy meg fogsz bukni vizsgán, mert nem tudsz semmi.

Tényleg ülj neki és tanulj!

2014. febr. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
nem érted... nekem egy minta kellene, ami alapján meg tudnám csinálni. De ehez hasonlót sehol se találok
2014. febr. 2. 12:34
 5/14 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ezt nem értem...

Francia vizsgára készülsz, és egyáltalán nem tudsz franciául?

Az lenne a javaslatom, hogy próbálj meg összeeszkábálni egy levelet (előszőr magyarul, ennyit azért csak meg tudsz tenni!), aztán legjobb tudásod szerint fordítsd le franciára.

Ígérem, hogy kijavítom a hibás részeket-szavakat-kifejezéseket!

De valahogy kezdj neki, nem sikerülhet egy vizsga, ha csak a mások tudására támaszkodsz!


A bientôt!

2014. febr. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nem akarok én vizsgázni, de iskolát váltottam, ezért le kell osztályozóznom. Nekem egy kettes bőven elég mert sohasem tanultam franciát és utálom is. De hát sajnos ez a vizsga kötelezò.

Ha meg megirom nehezen a levelet és segitesz kijavitani, azt megköszönném :)

2014. febr. 2. 22:04
 7/14 anonim ***** válasza:

Hát akkor rajta!

Megtartom a szavamat, kijavítom a leveledet!

Ámbár még mindig nem értem, hogy mit keresel egy francia tagozatú osztályban, ha soha nem tanultad a nyelvet... Ez így kicsit ködös, hogy akarsz később beilleszkedni?

2014. febr. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Amint megirom, felrakom :)

Nem emelt franciás osztályba vagyok, hanem az előző sulimban a második nyelvnek a franciát vettem fel. Órákra bejártam, de sose tanultam. Mostmeg ahogy átmentem egy másik suliba, ott nincs francia oktatás, így le kell belőle osztályozóznom. Így már érthető? :D (amugy nem buktam meg meg semmi olyan, 4-5 tanulo vagyok, csak ez a francia dolog nem az erősségem)

2014. febr. 3. 16:08
 9/14 anonim ***** válasza:

Szia! Úgy tűnik nem jön össze egy 80 szavas fogalmazás neked francia szavakkal. Magyarul sem?

Legalább megfogalmaznád magyarul ..ha még nem voltál nyaralni... akkor képzelj el magadnak egy egyszerű mondatokat. Egyszerű mondatot nem nehéz lefordítani franciára még a Google fordító is a segítségedre lesz.

Itt van egy link, vannak itt jól tudó, vagyis aránylag jól tudó franciások, ha olvasod a levelüket témát meríthetsz, esetleg alakítód a helység neveket, arra amerre jártál, vagy szeretnél járni.

Használd a képzelőerődet.

Látom Julianna felajánlotta a segítségét, annyit kér , hogy írd meg a fogalmazást.

Nem tudom hány éves vagy, tanulsz e más idegen nyelvet, de már bocs ha te neked 4,5 jegyeid vannak más tantárgyakból, akkor egy 2-est csak előtudsz varázsolni ebből a nyelvből is.

És ha sikerül a doga egy 2 eréig, nem félsz , hogy a tanár kérdezni fogja szóban is azt amit mások által lefogsz írni?

Mert ha esetleg mondani fogja , hogy olvasd fel a fogalmazásodat akkor mit fogsz tenni, ha semmit sem tudsz francia nyelven.

Nekem van francia könyvem amiben vannak ilyen nyaralás/utazással kapcsolatos írások, szívesen begépelem, ha úgy véled , hogy hasznát veszed.

Bocs hogy sokat írtam.

Itt van a link, nézz körül hátha találsz kedvedre való anyagokat, több levél anyagából kiemeled a neked szimpi mondatokat, és akkor talán össze jön az a fránya 80 szavakat tartalmazó doga.

http://www.gyakorikerdesek.hu/figyelt-kulcsszavak

2014. febr. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó hozzászóló, én nem fordítást ígértem, hanem egy megírt francia levél kijavítását.

Az az érzésem, hogy az alábbi linkben ez meg is történt, mert azt hiszem - persze tévehetek is -, hogy a két kérdést ugyanaz a személy tette fel...


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelvt..

2014. febr. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!