Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik a nehezebb? Emelt...

Melyik a nehezebb? Emelt érettségi angolból vagy középfokú/B2 szintű C típusú nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
2009. dec. 4. 15:02
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Egyforma szint, hiszen mind a kettő B2. Ezért van az, hogy a 60%-os emelt szintű érettségi nyelvvizsga-bizonyítványnak is megfelel.
2009. dec. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Emelt érettségi jóval nehezebb, mint a közép fokú nyelvvizsga. Az összes angol tanárom, vizsgáztatóm és mindkét módon vizsgázó ismerősöm is bátran alátámasztotta. Kérdezd meg az angol tanárod, ő is ezt fogja mondani.
2009. dec. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Az emelt szintű.
2009. dec. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
Úgy hallottam, hogy az emelt szintű sokkal nehezebb:)mint egy középfokú nyelvvizsga természetes attól is függ, hogy milyen nyelvvizsgaközpontba csinálod.
2009. dec. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
50%

Kategóriák nehézség szerinti növekvő sorrendben: A1,A2,B1,B2,C1,C2.

középszintű éretségi: A2-B1

középszintű nyelvvizsga:B1-B2

emelt éretségi:B2 és súrolja a C1

emelt nyelvvizsga: B2-C1 súrolja a C2őt de a nyelvvizsgáknál van pl államilag vagy nemzetközileg elismert ( a nemzetközi nehezebb)

2010. ápr. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%
Összevissza beszélsz! Olyan, hogy középszintű nyelvvizsga, nincs, csak középfokú.És az egyértelműen B2. A B1 alapfokú. Az emelt szintű érettségi B2. Az érettségi meg két t. A felsőfokú (nem "emelt"!) magyarországi nyelvvizsga C1.
2010. ápr. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
73%
Én most készülök em. angol érettségire, mert nekem az egyetemen nem fogadják el a nyelvvizsgámat (anglisztikára!!). Az emelt és a középfokú nyelvvizsga között nincsen sok különbség, talán csak annyi, hogy a hallgatás könnyebb (az ECL a nyelvvizsgával buktat), viszont az összes többi egy lehelletnyivel nehezebb. Jobban megéri az emelt... Már én is bánom, h nyelvvizsgáztam, mert most ingyen kapnék egyet...
2010. ápr. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
48%
félreírtam bocs :D az ECL a hallgatással buktat :D
2010. ápr. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!