Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tudok németül, de ezt az alap...

Tudok németül, de ezt az alap dolgot mégse tudom?

Figyelt kérdés
Tehát, nagyon sok szavat ismerek, szinte az összeset, beszélni is tudok kisebb hibákkal... mivel sajnos nem tudom megállapítani, hogy mikor van részes eset, mikor van tárgyas és a többi... valaki megpróbálná elmagyarázni?
2014. jan. 24. 19:06
 1/3 anonim ***** válasza:

*szót


Azért ilyen szavakkal ne dobálózzunk, hogy "szinte az összes szót ismerem", mert ez elég nagy hülyeség :DD


Tárgyeset: amikor tárgyesetben van egy szó a mondatodban (tehát a mit? kérdésre válaszol), valamint a hová? kérdésre választ adó helykifejezések, és minden olyan vonzat esetén, amelynél Akkusativ kell(ezt be kell seggelni).


Részes eset: amikor valami, valaki részére történik valami, ezen kívül a hol? kérdésre adott válaszok, és minden olyan esetben, amikor az ige vonzatához Dativ tartozik (szintén be kell seggelni).

2014. jan. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Féltem, hogy ilyen magyarázatot kapok :/ már mondták ezt, de nem tudom felfogni, egyébként tényleg nagyon sok szót ismerek ( kint dolgozok ausztriába és a szavak rám ragadnak, de a nyelvtan egyszerűen nem.. ) így is megértem.. és tudok is kommunikálni, de szeretnék helyesen beszélni, valahogy nem tudnád egyszerűbben kifejteni?
2014. jan. 24. 21:09
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem akarlak megbántani, de ennél egyszerűbben nem lehet. Nyelvtani feladatokat kéne csinálnod, ezzel megértenéd, gyakorolnád, nyilván én fejből nem tudok példákat hozni, ugyanis hiába van meg a C1-em belőle, ha nem vagyok nyelvtanár. Vegyél egy nyelvtant magyarázó tankönyvet, anélkül képtelenség megtanulnod ezt a részét, mert ez nem érzésből jön, hanem értésre.
2014. jan. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!