Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Holnapra kell az angol esszémh...

Holnapra kell az angol esszémhez, és nem tudom hogy elkezdeni. Le fordítaná nekem valaki?

Figyelt kérdés
"Én táncoltam 6 évig, de az nem sport. Ha sportolok akkor is csak hobbiból. Kosaraztam egy évig, az nehéz volt. Próbálkoztam a karatéval is, de nem tetszett. Lusta vagyok, tehát inkább szabadidőmben a barátommal vagyok, a barátaimmal, bulizok, ANGOLT TANULOK, TV-zek, számítógépezek..." <-- ezt kéne.
2009. dec. 2. 19:14
 1/6 anonim ***** válasza:

I danced for 6 years, but that's not sport. If I do sport that's only a hobby.I used to play basketball, it was difficult. A tried karate as well, but I didn't like it. I am lazy, so I spend my free time with my boyfriend, friends, I go to parties, learn English (na én azt nem mondanám), watch TV, play computer games.


Ez olyan egyszerű szöveg,hogy igazán te is meg tudtad volna csinálni!

2009. dec. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
előzőét javitanám annyival, h I've danced for six years. De irhatsz have-et is :)
2009. dec. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

én pedig a 2. válaszolóéét, semmiképen sem rakhatod present eprfectbe. A folyamat már lezáródott, látom diák vagy még. Ott ugy tanítják: a fornál mindig present eprfect vagy p.p.c. pedig ez téves, ha már teljesen lezárult akkor semmi ok sincs a használatára, mint most. Már semmi sem köti a tánchoz ezért egyszerű múlt.

I danced for six years.

Így a helyes.

2009. dec. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ha már ilyen nagyon okos vagy, kedves utolsó, valószínűleg az is feltűnt h a kérdező is suliba jár, tehát tőle azt a megoldást várják el, amit tanitanak! márpedig ezt tanítják...
2009. dec. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves utóbbi válaszoló nyílván azis felszűnt hogy akkor ne javíts más angol tudó embereket ha még általános iskolába jársz;) Nembeszélve aha még hibás is. :)

További szép napokat!

2009. dec. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nyugi, attól még nem kell hibás választ beírni a leckébe, mert némiképp pongyolán az egyszerűség kedvéért a for-t azonosítják a Present Perfect-tel. A múlt idős eset ritkább, de azért a tanárok meg tudják ítélni, mi a helyes megoldás.
2009. dec. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!