Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért utálják egyre többen a...

Miért utálják egyre többen a németet?

Figyelt kérdés
Tudom én, hogy az angol a világnyelv, de én a németet sokkal jobban szeretem, szerintem egyszerűbb is, mégis az emberek 95-a konkrétan hülyének néz, amikor ezt mondom. Miért lehet ez?

2014. jan. 17. 14:39
 1/8 anonim ***** válasza:
36%
Nem hülyének néznek, hanem nem értenek egyet azzal, hogy a német könnyebb lenne. A német más mint az angol, és az angol más mint a német. Németből nehezebb egy picit elindulni a nyelvtani sajátosságai miatt, de a végén meg nem lesz nehezebb. Nem igazán értek a némethez, de van egy gyanúm, hogy a tanult némettel elindulni is nehezebb, mint a tanult angollal. Angolnál is vannak dialektusok, de a német durvább ilyen szempontból, nehezebb hozzászokni a ténylegesen beszélt nyelvhez.
2014. jan. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a német nyelvtan nehezebb, mint az angol, vegyük pl. a névelők egyeztetését a különböző esetekben. A német nyelvnek ráadásul finoman szólva nem szép a hangzása, de ez megint csak az én véleményem, és nem baj az, ha ez nem egyezik máséval.

Rám azért néznek furcsán, mert a francia nyelvtől kiráz a hideg, sokak szerint pedig a legszebb nyelv a világon.

Szerencsére nem vagyunk egyformák.

2014. jan. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%
Én sem nézlek hülyének, ízlések és pofonok. Én speciel azért utálom a németet, mert rosszul vagyok a hangzásától. Tudok mellette angolul, portugálul, spanyolul. Az angol baromi hasznos és egész kellemes, a spanyol és a portugál meg gyönyörű számomra. Kényszerből kellett németet tanulnom, pedig akkor is utáltam, meg is lett az eredménye. Egy év alatt elfelejtettem az egészet, és elkezdtem azokat a nyelveket tanulni, amik mindig is tetszettek.
2014. jan. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Második: én is utálom a francia hangzását:) A román mellett a másik újlatin nyelv, amit nem tanulnék.
2014. jan. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is utálom a franciát a gay hangzása miatt :D A német az legalább egyedi, egyébként meg az angol is a németből "indult ki" (mivel onnan takarodtak át Angliába), csak utána nagyobb francia hatás érte, ezért több szó jött a franciából át. Ettől függetlenül nem mondom, hogy szép nyelv, de nekem jobban tetszik a franciánál, és azt választottam 2. nyelvnek még középsuliba. Hasznosságban pedig a francia felett van ma már
2014. jan. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 webnyelv ***** válasza:

Szerintem a hangzása miatt utálhatják, de arról nem tudok, hogy egyre többen.

Szerintem is egyszerűbb a német, egyértelműbbek, logikusabbak a szabályok. Ez persze csak akkor derül ki, ha jobban meg akar valaki tanulni angolul.

2014. jan. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Én 4 éven át tanultam németet heti kétszer (KÜLÖN)!!! Két éve már, hogy abbahagytam, és maximum 5 mondatot tudnék mondani. :ss Azóta áttértem az angolra, sokkal könnyebb (bár mondják, hogy német után az angol szinte meg se kottyan), de az angol személy szerint nekem jobban is tetszik, sokkal jobban érdekel, és imádom!!! A németet nem szerettem, viszont a hangzása nekem nem sérti annyira a fülemet, mint ahogy mások mondják. :) Amúgy a német is világnyelv!
2014. jan. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
54%
Rideg, szaraz nyelv. Nem szeretem! De ha te szereted, en nem nezlek hulyenek.
2014. jan. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!