Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a véleményetek az ORIGO...

Mi a véleményetek az ORIGO nyelvvizsgáról?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokra lennék kíváncsi, mire mennek nagyon rá, mennyivel nehezebb, mint a többi, vagy ez a legnehezebb?

2013. dec. 28. 16:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha tippelnem kellene, akkor azt mondanám, hogy a Cambridge-es középfokú (FCE, ha jól látom: [link] Nem tudnám megindokolni, de a Cambridge-es nyelvvizsgák tudtommal nem arról híresek, hogy könnyű őket letenni.


Origo-s nyelvvizsgám van, de fogalmam sincs, hogy mire mennek rá. Meglett, ennyit tudok. Azt szokták mondani, hogy az Origo-s az több nyelvtani tudást igényel. Szerintem nem olyan nehéz középszinten.

2013. dec. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%
Én nem szeretem, túl vaskalaposak.
2013. dec. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az van. Olyan szempontból nem nehéz, hogy sikerült, de persze voltak olyan részek, ahol izgultam. Semmi olyan nincs benne ami teljesíthetetlen. A vizsgáztatók rendesek, van aki késett (pedig le voltak írva a szabályok, és itt felnőtt emberekről van szó), simán megvárták meg ilyenek. Én élveztem az egészet.

Ami az agyamra ment az a pontszámítás, meg ennek a pontos megértése. Lehet velem van a baj, de kissé magas és bonyolult volt.

2013. dec. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A szóbeli könnyen megcsinálható, ha megvan az alapszókincs. Segítőkészek a vizsgáztatók, a nyelvtanra nem mentek rá a szükségesnél jobban.


Írásbelinél a TESZT az egyetlen, ami bajos. Sokszor a vonzatok, vagy a kivételek betippelése volt gond, de legalább enneél a feladatnál nincs küszöbszint. A levélírás és a fordítás teljesíthető és a szövegértés alapjául szolgáló szöveg sem túl terjedelmes.

2013. dec. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Alapvetőleg nem nehéz,bár kell valamekorra szókincs,nyelvhelyesség. Szóbelinél az a lényeg ha valamire nem tudsz igaz választ adni akkor rögtönözz valami hazugságot,persze helyesen,mert ha látják hogy sokat gondolkodsz,az nem jó pontszámításnál :// A képleírásnál meg számíts,hogy vagy nagyon egyszerű vagy nagyon nehéz képet fogsz húzni:S tapasztalat. 16/F
2014. jan. 1. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!