Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvvizsgát tegyem le?

Melyik nyelvvizsgát tegyem le?

Figyelt kérdés
Jövő nyáron le szeretnék tenni egy angol nyelvvizsgát ,most 14éves vagyok (jövő nyáron leszek 15) és egy középfokúban gondolkozom. Szerintetek várjak még vele(a gimi esetleg jobban felkészít) vagy megcsináljam ,és egyből a közép vagy az alapfokút? Menne ennyi idősen? Egyébként 8.-os vagyok ,elsős korom óta tanulom az angolt,heti 5x,és angolból 5ös vagyok,az év végi tanulási átlagom 4.4-4.6 között voltak/vannak.
2013. dec. 25. 14:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Alapfokút ne tegyél le. Pénzkidobás.

Tényleg középfokú szinten vagy? Ha igen, akkor próbáld meg.

2013. dec. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Alapfokú fölösleges.


Középfokú? Tényleg olyan szinten vagy?

Az ismerőseim közt azoknak akik mindig 4.9-5,0 voltak angolból azoknak is csak 10.-be sikerült. /ők középsuliba nyelvisek voltak vagy kéttannyelvűbe jártak/

Ill. egy olyan ismerősöm van akinek sikerült 14 évesen a felsőfokú de neki is csak azért mert ő előtte 2 évig külföldön élt.

2013. dec. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az alapfoku folosleges penzkidobas, semmi erteke nincs. Kozepfokuzni raersz erettsegi elott, mert ugyis a tovabbtanulashoz erdekes.
2013. dec. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem,köszi!:) Hát majd meglátjuk mi lesz még. Lehet várok inkább még vele. Kellemes ünnepeket!:))
2013. dec. 25. 15:37
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha tényleg jó a tudásod, akkor öld bele a pénzedet (mármint az ősökét) és idődet abba, hogy még többet tanulj. Ha tényleg ennyire elszánt vagy, akkor inkább a felsőfokúra menj el majd, de azelőtt nagyon ajánlott leellenőrizni, leellenőriztetni, hogy tényleg menni fog-e.


Középfokú az olyan szempontból lehet előny neked, hogy középsuliban az amúgy angollal elmenő időt felhasználhatod másra, vagy tanulhatsz angolt, de magasabb szinten mint a többiek. Attól függ természetesen, hogy milyen gimibe jársz, de szerintem kevés gimi alkalmas arra, hogy felkészítsen felsőfokra. Ha a gimiben nem megfelelők a lehetőségek, akkor minél előbb leraknám a helyedben a középfokút, hogy ne kelljen bejárnod angolra.

2013. dec. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!