Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit jelent ez az "aposztróf...

Mit jelent ez az "aposztróf s" a mondatban?

Figyelt kérdés

I can feel that my umbrella's still wet.

Érzem, hogy még mindig nedves az esernyőm.


Minek az az 's oda? Talán is, vagy has, vagy valamilyen birtokrag? Én has-ra tippelnék, mert a múltban lett nedves és még most is eredménye van a cselekménynek, így befejezett jelenre saccolok, de nem vagyok biztos benne.



2013. dec. 21. 10:12
 1/7 anonim ***** válasza:
az 'is' roviditese. angol nyelv kb. 2. leckeben szokott szo lenni rola.
2013. dec. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
birtok
2013. dec. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
has-al nincs értelme, is a helyes, bár még sosem láttam ilyen aposztrófos megoldást (persze anévmásokon kívül).
2013. dec. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

umbrella is still wet


az esernyőm van még mindig nedves.

2013. dec. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
's lehet "is" és lehet "has" is, nyilván a szövegkörnyezetből derül ki, hogy melyik. Ebben az esetben is a helyes, still jelentése még, illetve még mindig, a wet pedig nedves, melléknév. Ennélfogva logikus, hogy oda egy ragozott létige kell, semmi keresnivalója egy have-nek.
2013. dec. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Érdekes, hogy tanultad a befejezett jelent, de nem tudod mit jelent ez a mondat :D
2013. dec. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért lenne érdekes? Most tanulom egyébként, bocsánat, hogy vannak hülye kérdéseim, amik számomra nem világosak, így inkább megkérdezem.
2013. dec. 21. 18:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!