Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szlavisztika szakirányosok?

Szlavisztika szakirányosok?

Figyelt kérdés

Személyes tapasztalatotok érdekelne.MI alapján választottatok nyelvet,ha azelőtt nem tanultátok?

bónusz kérdés:mennyire intenzív a célnyelv tanítása,ill. Ti mennyi idő alatt tanultátok meg a nulláról kezdve?

(Légyszi ne linket küldjetek,meg alapszakok leírását mert azt én is megtalálom,a Ti személyes sztoritok érdekelne)

Köszi


2009. nov. 25. 20:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Mert tetszett. Elég intenzíven tanuljuk a nyelvet(egy nyelvsazakon szokás) és kb egy év alatt jutottam el felsőfokra
2009. nov. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Köszi szépen,egyébként arra gondoltam,hogy a szláv nyelvek közül hogyan választottál:)

És ezek szerint kezdő voltál,gratulálok ügyes Vagy:)

2009. nov. 25. 20:41
 3/19 anonim ***** válasza:
74%

Jaa.. hát, bolgár szakos vagyok és azért, mert tetszik az ország meg a kultúra, de tudom, hogy semmire nem fogok menni vele:D ez inkább ilyen hobbi:)

Ügyes vagyok? Köszi:) Amúgy alap elvárás, hogy első év után szinte felsőfokon beszélj:D

Te melyikre akarsz majd menni?

2009. nov. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Ne mondd,h nem mész vele semmire,figyeld meg,az anglisztikások nem fognak vele menni semmire.Arra aztán már tényleg nincs igény.

Amúgy én oroszos lennék szívesen,sajnos gimiben nem volt rá lehetőség,aztán kérvényeztük,h legyen szakkör és baromi jó volt:)de a horvát is tetszik,kicsit hosszú lettem,bocsi,(jaj csak még egy kérdés,melyik egyetemre jársz?ígérem,befejeztem,nem zaklatlak tovább:)

2009. nov. 25. 22:09
 5/19 anonim ***** válasza:
82%
ELTE, mivel csak itt van bolgár szak:D
2009. nov. 26. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én PTE-re járok oroszra. Teljesen kezdőről első év végére kb. középszintre jutottam el. Ez talán nem hangzik rosszul, de nem volt elég... Most másodéves vagyok, és a tárgyaim többségéhez felsőfokú, vagy inkább anyanyelvi szintű nyelvtudás kellene. Hozzátenném (nem dicsekvésből), hogy az egyik legjobb vagyok az évfolyamon, ennek ellenére szenvedés, mire elkészítem 1-1 órára a több oldalnyi fordítást, házit, stb. Csoporttársaim szerint is hiányos a nyelvtudásunk, nyelvészeti szakkifejezéseket tanulunk, miközben alapszavakat nem tudunk... Ezenkívül vannak problémák konkrétan a tanszékkel is, amelyeket most inkább nem írnék le. Az orosz nyelv jó, szeretem, de magát a szakot nem ajánlom senkinek, én is abba fogom hagyni. Üdv!
2009. nov. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Köszi szépen,hát nem tudom,nekem minimális tudásom van,de nagyon szeretném,azért megpróbálom
2009. nov. 28. 14:54
 8/19 anonim ***** válasza:
69%

MOndjuk az is igaz, hogy sokan elvégezték már az orosz szakot:) De hallottam, hogy Pécsen tényleg nagyon kemény az oroszoktatás.

első voltam

2009. nov. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Ne vegyétek már el az életkedvemet:)A végén még az lesz,hogy gyorsan választanotok kell nekem egy másik szakot:))))))))
2009. nov. 28. 15:42
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, ne haragudj! :) Nem az életkedvedet akartam elvenni, csak kissé haragszom az itteni tanszékre. De lehet, hogy pl. az ELTE jobb. Ugyanakkor ha csak a nyelvet szereted, azt tanulhatod tanfolyamon, magántanártól, stb. is, és mellette járhatsz valami életképesebb szakra (értsd: valamire, ami nem BTK). Persze ha úgy érzed, szívesen boncolgatnál nyelvészeti, irodalmi problémákat oroszul, akkor hajrá, szlavisztika. :)
2009. nov. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!