Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan működik egy nyelvvizsga?

Hogyan működik egy nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
Muszáj x mennyiségű órán részt venni, hogy vizsgázhassak belőle? Csináltam próba nyelvvizsgát és 86%-ot értem el az írásbeli részben. Szerintem a szóbeli is menne könnyedén, egész jó az angol szókincsem ( emelt angol fakultációra járok suliban, filmeket nézek angol szinkronnal és felirat nélkül végig értem miről van szó stb.). Szóval hogyan zajlik egy ilyen vizsga?
2013. dec. 17. 21:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy kiválasztasz egy rokonszenves nyelvvizsgahelyet, jelentkezel nyelvvizsgára, befizeted a vizsgadíjat és elmész a megadott helyre és időpontban vizsgázni. Szóbeli és írásbeli soha nincs egyazon napon. (A laborvizsga mindig a szóbelivel egy napon van, legalábbis nekem eddig minden nyelvből így volt. De én mindet a Rigó utcában csináltam, lehet, hogy máshol más a gyakorlat, másfajta feladatok lehetnek, más lehet a pontozás stb.)


Ott a helyszínen a vizsgán az ott mutatott tudásod számít csak. Senki nem kérdezi, hogy mennyit készültél és hogyan, az számít csak, amit ott produkálsz. Bár úgy hallottam, hogy vannak olyan vizsgaközpontok, ahol először az ő tanfolyamjukat kell elvégezned, és úgy vizsgázhatsz náluk, de azt sem tudom, hogy ezek államilag elismertek-e.

2013. dec. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi!
2013. dec. 17. 22:04
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem egy napon volt :)
2013. dec. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen? Nekem azt mondták, hogy nem lehet egy napon, mert az szabálytalan. De az egyes vizsgahelyek szabályzata eltérhet. Hol vizsgáztál?
2013. dec. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!