Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ez igaz a nyelvekkel kapcsolat...

Ez igaz a nyelvekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Több embertöl is hallottam, hogy akkor tud valaki jól egy nyelvet, ha már ugy álmodik, meg gondolkodik. Ma, álmomban angolul beszélgettem, meg irtam. És angolul gondolkodtam, még el is gondolkodtam, hogy miért beszélek angolul. 8 éve tanulok angolt, és elég jól megy. Az elején 3 as voltam, meg utáltam de 7. től mostanáig 10.-ig 5 ös vagyok. Mert beláttam, hogy sok értelme van angolul tudni. És minden vágyam kijutni amerikába, ott dolgozni, vagy egy keveset ott élni. Ez mitől lehetett, tényleg igazuk van azoknak, akik ezt mondják?

Van ebben valami igazság?


2009. nov. 23. 15:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem van ilyen! :)
2009. nov. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az hogy egyszer ilyet álmodtál az semmi.


Ez csak akkor lehetséges, ha kimész külföldre és néhány hónap múlva úgy mész le a boltba, hogy angolul gondoltad ki, hogy mit is kellene venni és még csak észre sem vetted (ha szándékosan csinálod az nem ugyanaz!)


Pl: Nekem van egy jó ismerősöm Bécsben, 15 éve ott lakik. Na ő csinál olyanokat, hogy a fülem kettéáll tőle. Egyik alkalommal nézte a tv-t, közben olvasott egy német nyelvű könyvet. A tv-ben reklám ment és nem tudta, hogy most ez magyar adó-e vagy német. Megkérdezte tőlem, hogy értem-e, hogy mi van a tv-ben. Én mondtam, hogy persze, mire Ő: "jah, akkor magyarul szól"


És olvasta tovább a könyvet...

2009. nov. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én pszichológia tanárom szerint az álmodásnak és a gondolkodásnak külön nyelve van :) Ezt fordítod le a saját hétköznapi nyelvedre,mikor megfogalmazod,mire is gondoltál magadban. Kicsit bonyesz, de egy pszichológia szakos talán jobban megtudja magyarázni mint én!
2009. nov. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor tudod jól a nyelet, ha már folyékonyan tudsz beszélni rajta úgy, hogy közben nem fordítgatsz az adott nyelv és egy másik nyelv között.

Viszont lehet egy nyelvvel úgy is álmodni, hogy nem is tudod jól, hanem csak körülötted beszélik, vagy erősen foglalkoztat.

2009. nov. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is álmodtam már idegen nyelven, de az csak azért volt, mert nagyon sokat foglalkoztam a némettel.. :) nem is tudom, vagy érettségire vagy nyelvvizsgára készültem .. :) szóval, szerintem annak tudható be, hogy nagyon meg akarod tanulni, és az agyad folyamatosan azon jár, hogy hogyan lehetne jobb a nyelvtudásod. Lazítani sosem árt, de ez nem is káros. Ne bízd még el magad, de jó úton jársz :)

Ahhoz, hogy más nyelvre álljon át az agyad, rengeteg időre van szükség és csak az adott nyelvet szabad hallanod. tehát pl ha kint vagy, angolul beszélnek körülötted az utcán, a boltban, munkahelyen. Angolul olvasod az újságot, a híreket, könyvet ráérő idődben, angol nyelvű műsorokat nézel, zenét hallgatsz, beszélhetsz, és egyszer csak "elfeledkezel" a magyarról, és tényleg már fel sem tűnik, hogy hogyan szólnak hozzád, azonnal érted mit akar és válaszolsz is.. Nem probléma a telefonon való kommunikálás meg ilyenek.

Ezt itthon, tizenévesen képtelenség elérni, hacsak egyik szülő nem más anyanyelvű, vagy ha nem kéttannyelvűbe jársz..

2009. nov. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!