Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az orosz, vagy a német nyelv...

Az orosz, vagy a német nyelv a nehezebb?

Figyelt kérdés

2013. dec. 8. 12:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A német a nehezebb.
2013. dec. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Noriko. válasza:
A német. 2 évig tanultam oroszt középiskolában. Nem olyan nehéz, mint sokan hiszik.
2013. dec. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem az orosz a nehezebb, alapvetően a magyar ember számára. Ezt a cirill betűk miatt gondolom így, nem tanultam oroszul, németül ellenben anyanyelvi szinten beszélek már.
2013. dec. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Noriko. válasza:
100%
A cirill írást 2 héten belül mindneki elsajátította az osztályban, még az is, akinek semmi nyelvérzéke nem volt. A nyelvtant pedig 1 év alatt letudtuk, utána már csak kifejezéseket, szituációkat vettünk.
2013. dec. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Középfokon nem nehéz egyik sem
2013. dec. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

Kinek melyik-

Az oroszt régen valami iszonyú hülye módszerrel tanították / Meg nem is az élőbeszédet

2013. dec. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
Orosz.
2013. dec. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyik sem nehéz. A német talán egy árnyalatnyival, mert majdnem minden főnévnek meg kell tanulni a nemét. De ez se olyan probléma. A cirill betűk egyáltalán nem nehezek, kár felfújni őket.
2013. dec. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Én nemrég kezdtem tanulni oroszul. Németül 6 évig tanultam általánosban heti 5 órában. Most kéttannyelvű középiskolába járok. Heti 16 német, és 5 angol órám van. Németből most kb. alap- és középfok között állok. Angolból Kb. A1-es szinten. Harmadik nyelvként tanulom most elég intenzíven az oroszt. Jó nyelvérzékem van, és mivel ebben az évben csak nyelvóráim vannak (+tesi, informatika, hittan) ezért döntöttem úgy, hogy hasznosan szeretném eltölteni a szabadidőmet. Régótta tetszik az orosz nyelv és kultúra, a cirill betűk, így választottam ezt a nyelvet. Szerintem nehezebb nyelv, mint a német, de ez lehet csak azért van mert németből már egy elég jó szinten vagyok, a tanárom is nagyon jó volt (általánosban) Most 5 német tanárom van, mindegyik mást tanít a német nyelven belül (tankönyv, nyelvtan, írás, beszéd, hallás)
2013. dec. 8. 18:09
 10/14 anonim ***** válasza:
39%
Az orosz ezerszer nehezebb. A német a lókuki az oroszhoz képest.
2013. dec. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!