Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Most ez miért így van az...

Most ez miért így van az angolban?

Figyelt kérdés

komolyan bele lehet őrülni az örökös szóhasználatukba. Most néztem egy Oxfordos szótárfüzetet. Ott a town azt jelenti-város

miközbe ugye a city is várost jelent. De egy csomó ilyen van,hogy mindegyik ugyanazt jelenti. Vagy én tudom rosszul? vagy hozzá fogok majd szokni,hogy több angol szóval lehet mondani egy szót?


2013. dec. 7. 16:15
 1/6 anonim ***** válasza:

A town kis várost jelent a city nagyot



de az relatív hogy mire mondják azt hogy twon és mire hogy city.


Mondjuk egy 10-20ezres városka a town


70-100 ezer az már city

2013. dec. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi! :)
2013. dec. 7. 16:26
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem csak olyan van hogy több angol szó van egy szóra hanem olyan is egy angol szó van több szóra.
2013. dec. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Town az vidéki kisváros(de sokkal nagyobb mint egy falu), city meg a rendes város, szerintem nézz valami jobb szótár után.


Én ezt használom:

[link]

2013. dec. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A "town" az vidéki város(ka)

A főváros az "capital", a

"city" pedig amolyan világváros

2013. dec. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Vree ***** válasza:

[link]

[link]


Bocs de aki azt mondja, hogy a town az csak a vidéki város vagy a kisváros az hülyeséget mond. A town az bármilyen város lehet, ami nem city.

A town a város, a city a nagyváros, ennyi.

Hogy mitől nagyváros valami, az méret, jogi állapot, ország/tagállam szerinti szabályozás szerint változhat, nyelvileg nincs kikötve hogy hol az elválasztóvonal.


Mellesleg a falu/város/nagyváros megkülönböztetés megint csak helyre/korra jellemző szabályozás függvénye mindenhol.


A több hasonló jelentésű szóba ne őrülj bele, egyrészt mert:

1. szinonimák minden nyelvben vannak, magyarban is

2. az angolban valóban sok van (nyelvtörténeti okokból), de ezek is felvettek az idő során más jelentésárnyalatot, tehát valójában nem feltétlen ugyanazt jelentik. A szótár segíteni próbál azzal, hogy több lehetőséget kínál neked. Ha zavar, használj kezdetben kisebb szótárat.

Az online angol-angol értelmező szótárak szintén segítenek (mint pl. a freedictionary.com) mert ezek leírják a szavak összes lehetséges jelentését/használatát is.

2013. dec. 8. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!