Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szeretnék egy kis segítséget...

Szeretnék egy kis segítséget kérni, arról, hogy mit tudtok a BME-s angol nyelvvizsgáról? Milyen nehézségű?

Figyelt kérdés
2009. nov. 22. 21:58
 1/6 anonim ***** válasza:
én csak az írásbelit csináltam ott. elég jól tudok angolul, a szóbelim meg a magnóm is jó lett, de a bme-sek épphogy átengedtek 60%-kal, ahogy láttam, a levelemet is jól lepontozták :( szóval akkor már inkább rigó, persze csak ha nem félsz a fordítástól.
2009. nov. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

én csináltam augusztus/szeptemberben BME-set, nekem tetszett =) az írásbeli (hogyha vannak biztos alapjaid meg azért nagyjából tudod az igeidőket stb. :D) annyira nem nehéz, csak az időre figyelj, hogy ki ne fuss belőle ( nekem sikerült az utolsó feladatot nem teljesen befejezni.. xD)figyelj oda a levél írásnál a címzés, megszólítás stb-re, meg hogy minden pontot belevegyél a leveledbe :D. a szóbeli sem volt annyira nehéz, 10-12 percet voltam bent összesen, szakmák, szüleim szakmája, mi akarok lenni stb. téma, magyarországi közlekedés képek stb. :D előtte nagyon izgultam, de bent már nem annyira, jófejek voltak a tanárok :D am szerencsére sikerült mindkét rész xD

angolon nekem ketten voltak bent, egy idősebb nő (aki csak jegyzetelt), meg egy fiatal nő, akivel beszéltem :D segített, ha valamit nemtudtam, de azért hagyott is beszélnem meg gondolkodnom.. :D kicsit gyakoroltam csak a képleírást, meg chaten és msnen beszéltem amerikaiakkal.. kb ennyi készülés =P sztem neked is menni fog, nem olyan nehéz megcsinálni :P sok sikert =P


ezek egy másik hasonló kérdésre voltak a válaszaim.. :D

( http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelvt..

=P

2009. nov. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Sztem az irasbeli eleg kemeny, mondjuk egesz jol nekem sikerult. A forditassal meggyulthet a bajod, ha nem gyakorolsz elotte. Az sztem a legfontosabb resze. A levelnel tenyleg figyelj oda minden kis apro reszletre, mert mindent pontoznak. A magnot is gyakorolhatod, de az nagyban fugg, hogy mennyire ulsz messze tole majd a vizsgan, mennyire recseg stb.

A szobelivel kapcsolatban nekem az volt furcsa, hogy nem nagyon reagaltak semmit. Ugy ereztem, hogy beszelhetek en itt akarmit, nem szolnak. Ha jot mondok, ha rosszat, tok mind1. Soha nem tudtam, hogy jot mondok, vagy vmki oltari baromsagot. :) De velulis az is meglett.

Sztem erdemes venni gyakorlo konyvet, es tobb feladatot is megcsinalni, hogy szokjad oket. Es tenyleg figyelj az idore, az fontos!

Sok sikert! :)

2009. nov. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Elsősorban azt kellene tudni hogy milyen szint érdekelne, mivel értelemszerűen az alapfok a legkönnyebb, közép és felsőfok nehezebb.Én középfokon voltam komplexen cirka egy éve, 90%os lett összesítve. Tapasztalat azt mutatja hogy BME komplexebb tudást kér mint sok más nyelvvizsga (értsd van fordítás, nyelvhelyesség, több féle olvasott szövegértés, felsőfokon pedig tömörítés), de hogyha úgy tudsz angolul hogy van mögötte tudás, és nem 2 hónapja kezdted valami "szuperintenzív" tanfolyamon, akkor nem szabad hogy problémát jelentsen. Az idő bőségesen elegendő, én és a barátom akivel mentem körülbelül a fele időt használtuk fel a tényleges munkára, de utána még egyszer alaposan átnéztük,csak utána másoltuk át az answer sheetre a megoldásokat.A szóbeli sem nehéz, főleg azt várják el hogy folyamatosan beszélj, néhány nyelvtani hiba nem fogja annyira lerontani hogy meghúzzanak. Lényeg hogy a mondanivalódat ne tűzdeljed tele magyar kötőszavakkal(pl ha kijavít a vizsgáztató egy durva hiba után akkor ne mondd h: "ja tényleg", meg hasonlók) BME előnye hogy szóbelin lehetőséged van 2 téma közül választani. Kb ennyi, sok sikert.


BAAAAL

2009. nov. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat, én is közép c-t szeretném megcsinálni. most járok egy tanfolyamra aminek a végén BME nyelvizsgára van lehetőség, ezért kérdeztem, hogy mit tudtok róla. De azt hiszem bevállalom, mert nem írtatok olyan rosszakat róla.
2009. nov. 26. 19:10
 6/6 anonim ***** válasza:
én most voltam közép angolon, azt tudni kell, hogy nálam szigorúbban senki se pontoz (fősulira járok és amire én kettest adnék az általában négyes). szóval úgy lett 73pont az írásbelim h én úgy éreztem jó lett és a szóbeli úgy lett 72, hogy tuti biztos voltam benne, hogy sikerülni fog. a levelet nagyon lepontozták az írásbeliben, a szóbelin meg a beszédet. tehát amit szubjektíven pontoznak, azt aljas módon pontozd magadnak és akkor helyben vagy :D
2010. febr. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!