Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért mondja, azt, aki svédet...

Miért mondja, azt, aki svédet tanul, hogy könnyű, akik tanítják pedig azt, hogy nehéz? Ti mit gondoltok a svéd nyelvről?

Figyelt kérdés

2013. dec. 4. 10:51
 1/10 anonim ***** válasza:

Én elkezdtem tanulni,szerintem valamennyire hasonlít az angolhoz.Annyira nem tűnik nekem nehéznek.

De én csak az elején járok,illetve jártam,mert egy időre abbahagytam időhiány miatt.


Másoktól én csak jót hallottam róla.

Szerintem amúgy nem nehéz.

:)

Az elején lehet,hogy nehéznek tűnik esetleg,mert ez minden nyelvvel előfordulhat,meg lehet hogy meg kell szoknod.Pl. a szavakat,ilyesmi.Én is így voltam először a franciával,de nagyon jól megy most,szóval minden nyelv lehet az elején nehéz,erre nem kell alapozni annyira.


Maga a nyelv az nagyon tetszik nekem,szerintem szép és egyedi. :))

Szeretem a hangzását is,de a különlegesebb betűit is.

2013. dec. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A nyelvtan és sok szó is nagyon hasonlít a némethez /angolhoz. Ezért a könnyű nyelvek közé sorolnám, de ez mondjuk elég szubjektív. Szerintem pl. könnyű az angol, a német, a svéd is, nehéz pl. a finn. (Ezek alapján vetítsd magadra a képet.)

Én amúgy a hagzásába szerettem bele, ilyen dallamos. :D

2013. dec. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Tökéletesen megtanulni nehéz. Van egy csomó szabály, amit még a tanárok sem tudnak elmagyarázni (pl. en, ett)
2013. dec. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mert az en, ett-nek nincsen szabálya, azért nem tudják elmagyarázni.
2013. dec. 7. 12:48
 5/10 anonim ***** válasza:

En, ett?

Mi abban a rendhagyó? Vagy mi abban a nehéz?

2013. dec. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Te tudod mindegyik szóról, hogy ett vagy en? Ha igen, nekem is mond meg, mert én nem tudom és jó lenne tudni.
2013. dec. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Azért írta, hogy nem tudják elmagyarázni a tanárok, mert nincsen szabálya. Maguk sem tudják, hogy miért van, egyszerűen csak így alakult ki, ahogy a tanárom mondta "why not?". Nekik könnyű, mert az anyanyelvük, így tudják. Nekünk kevésbé, mert előszeretettel elfelejtik közölni, hogy melyik főnév mivel van. A főnevek 80%-a en-nel van a maradék 20% van csak ett-tel, ezért azt javasolják, ha nem tudod melyikkel írd, írd en-nel. Nem hiszem, hogy tudtam segíteni, de csak rövid ideje tanulok svédül! Ti? Hol tartotok? Mennyit tudtok?
2013. dec. 7. 20:32
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanaz, mint a der/die/das. Szerintem ebben semmi nehézség sincs. Legfeljebb megtanulod a szóval együtt, de amúgy ne úgy csináld. Olvass rengeteget, nézz filmet (csakúgy, mint annak idején az anyanyelved esetében tetted) és egyszerűen jönni fognak maguktól. Hallani fogod, melyik a jó névelő. Érzed majd, ennyi a történet.

De szabály? Miért arra van szabály, hogy az a "macska" meg a "makacs" hogy van svédül? Nem értem, miért kéne erre szabály...

2013. dec. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is még csak egy éve tanulok. =)
2013. dec. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azért kell a szabály, hogy a tanuló megtudja tanulni :)

Nem tudok németül így a der/die/das nálam nem működik sajna.

Amúgy valahol azt olvastam, hogy a régen volt nekik himnem, nőnem, semleges és ez akkor alakult ki. Azóta ez már megszünt.

2013. dec. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!