Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nehéz az olasz nyelv?

Nehéz az olasz nyelv?

Figyelt kérdés
Most német szakon vagyok, szóval a németet nagyon kell tudnom és odafigyelni rá, de közben kellene egy másik nyelv is, az angol vhogy nem vonz. Milyen lenne olaszt tanulni? Nagyon nehéz? Tanult már vki németet és olaszt egyszerre?
2009. nov. 21. 23:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem nehéz. Én angol mellett tanultam így nem tudom
2009. nov. 22. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én németet tanultam 12 évig, kéttannyelvűben végeztem. Most olasz a minorom, és azt tudom mondani, hogy könnyű. Nagyon sok egyezés van, főleg nyelvtani szempontból. Vannak szóegyezések is, de azok inkább némi angoltanulás után segítenek.
2009. nov. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
69%
Van olasz msn partnerem, aki azt állítja, hogy nehéz. :D De ti tudjátok.
2009. nov. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én csak németül tudok. Angolt semennyire sem. Így mennyire lenne nehéz? Volt már vki így hogy cak németet ést olaszt tanult?
2009. dec. 8. 22:16
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem nehéz, talán az elöljárószóknál kell egy kicsit jobban gyakorolni (ott akadnak kavarások), de egyébként nagyon logikus, jól követhető és viszonylag kevés kivételt tartalmaz a nyelvtana.
2009. dec. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%
Német után nem nehéz az olasz, legalábbis a nyelvtan nem, de szóegyezés kevesebb van, mint az angolban. Tanulj még angolul is, mert anélkül semmire sem mész!
2009. dec. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Majd egyszer az angolra ráveszem magam vhogy. :)
2009. dec. 19. 11:08
 8/10 anonim ***** válasza:
Én általánosban németet tanultam, most olasz kéttannyelvűs vagyok. Azt kell, hogy mondjam: az olasz tízmilliószor könnyebb, és a német tudásom sokkal jobban segíti az olasztudásomat, mint az angolt tanulóknak. A német valahogy egy logikát fejlesztő nyelv, utána az összes nyelv sokkal könnyebb. Szóval szerintem jó lenne az olasz. :)
2011. febr. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A német után nem nehéz, mert a német egy logikus nyelv, az olasz szintén, és nyelvtanilag sok benne az egyezés. Az angolhoz viszonyítva, csak néhány szó hangzása hasonló,de nyelvtanilag alig van egyezés benne.
2011. júl. 17. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hűha... ezt jó hallani mert én is németet tanultam 5 évig, tavalytól angolt és nekem is az olasz lesz a következő. Köszi a kérdést!:)
2011. aug. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!