Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Most tanultuk, hogy a megszáml...

Most tanultuk, hogy a megszámlálható főnevekhez a many és few szavak, a megszámlálhatatlan főnevekhez a much és a little szavak tartoznak. Ezt mennyire tartják be a little és few szavaknál/szavakkal? És mi történik, ha teszek ezek elé egy 'a' szót?

Figyelt kérdés

2013. nov. 29. 15:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Teljesen betartják. (Persze olyanra gondolj, hogy "a little coin" -> egy kis érme, ez egy másik jelentése már a little-nek, azért áll megszámlálható előtt)


A második kérdést nem tudom értelmezni. Semmi nem történik. Mire akartál kilyukadni? Mi történne?

2013. nov. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A "many" helyett lehet "a lot of" is.
2013. nov. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A "kevés"-re pedig még a "some"-ot is használják
2013. nov. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 webnyelv ***** válasza:

Ha "a" határozatlan névelőt is teszünk elé, akkor annak lesz egy kis pozitív színezete:

I have little money - Kevés pénzem van.

I have a little money - van egy kevés pénzem.


Az első mondat pesszimista, azt nézi, hogy csak kevés lóvé van. A második mondatban örülünk a kevésnek is, juhé, van egy kis pénzem, hogy milyen jó nekem!


Teljesen betartják a kérdezett szabályokat.


A "little" jelentése még ezen kívül, hogy "kicsi" (nem csak "kevés").


Az "a lot of", "lots of" használható a much és a many helyett is. Elvileg a much és a many inkább kérdő és tagadó mondatokban fordul elő, de olykor állító mondatokban is, főleg ha az állító mondat alanyához tartozik.

2013. nov. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Few és az a few kifejezésre illetve a little és a little kifejezésre gondoltam, hogy mindkettő helyes-e? és hogy ha megszámlálható főnév előtt van a little, akkor ezek szerint az kis-t jelent, nem pedig keveset. A few előfordulhat megszámlálhatatlan főnevek előtt esetleg más jelentéssel?
2013. nov. 29. 22:11
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ment a zöld kéz.
2013. nov. 29. 22:12
 7/7 webnyelv ***** válasza:

Nem tudok róla, hogy a "few" előfordulhat valamikor megszámlálhatatlan főnevek előtt, de furcsa lenne.

Persze, az "a few" és "a little" egyaránt használhatók pozitív jelentéstöltettel:

I have few books - Kevés könyvem van, rossz nekem.

I have a few books - Van egy kevés könyvem, jaj de jó nekem.

2013. nov. 30. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!