Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tudom magam felmentetni...

Hogy tudom magam felmentetni angol középszintű érettségiből?

Figyelt kérdés
Az érettségi tantárgyakból már sikeresen levizsgáztam + érettségiztem informatikából(előrehozott) kivéve angolból és emiatt nem kapom meg az érettségi bizonyítványomat, amire szükségem van hogy tudjam folytatni a jelenbeli tanulmányaimat (amihez nem szükséges az angol nyelv) ahol feltételesen vagyok felvéve (amíg be nem mutatom az érettségi bizonyítványomat). kihez tudok fordulni hogy az angol érettségi alól felmentést nyerjek és úgy legyen meg az érettségim?? mellesleg kétszer próbáltam az angol középszintű vizsgát, persze tanultam rá de egyszerűen nem megy.. Mit tegyek? kihez forduljak ez ügyben?? és még annyi lenne a kérdésem hogy ha pénzbe kerül akkor mennyibe?? A normális válaszokat előre is köszönöm !!

2013. nov. 28. 22:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Másik nyelvvel nem tudod kiváltani? Egy középszintű érettségi nem valami nehéz.
2013. nov. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha egy nyelvből kötelező az érettségi, csak valamelyik másik nyelvvel tudnád kiváltani

Nem tudom másik tárggyal, mint pl. a földrajzzal ki lehetne-e váltani. Vagy járj magántancsihoz az angol miatt,hogy legközelebb átmenj

2013. nov. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
azon gondolkodtam hogy később (okj után) egy tanfolyamon elvégzem a nyelvvizsgát de már úgy hogy megvan az érettségim (angol nélkül). nagyon fontos ez számomra és ezt szeretném megoldani!
2013. nov. 28. 22:34
 4/8 A kérdező kommentje:
voltam magántanárnál (többnél is) de hiába.. egyszerűen összefolynak a szavak...
2013. nov. 28. 22:35
 5/8 anonim ***** válasza:

Miért kellett előrehozni az érettségit?

Ezek szerint még nem vagy azon a szinten angolból. Járj szépen tovább, mint mindenki más aztán ha eljön az ideje akkor talán már az angol is menni fog.

2013. nov. 29. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Másik nyelvet esetleg tanultál az angol mellett?

Vagy az annyira sem megy?-

2013. nov. 29. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A követelmény azért követelmény, hogy az kapjon érettségit, aki teljesítette. Ha mindenkit felmentenének, aki nem képes megtanulni az anyagot, akkor semmi értelme nem lenne. A jogszabály nincs tekintettel arra, hogy neked fontos-e, hogy érettségit kapjál (hiszen nyilván mindenkinek fontos, aki odamegy, de nem ez a jogalkotás alapja).


Összesen négy lehetőség van:

1. Mégis megtanulod az angolt.

2. Megtanulsz egy másik nyelvet, és leérettségizel abból. A tanulói jogviszony megszűnése után már osztályozóvizsga/iskolai jegy sem kell hozzá.

3. A nevelési tanácsadóban kapsz egy olyan papírt, hogy tanulási részképességzavar miatt te pont csak az idegen nyelveket nem tudod megtanulni. Valószínűtlen.

4. Nem kapsz érettségit.


Én az elsőt javaslom.

2013. nov. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Csak akkor vágj bele újra az angolba, ha vanna kfelesleges 15-15ezer forintjaid, ugyanis már pénzbe kerül újratenni..Kvázi mintha nyelvvizsgákat tennél sajnos összegben lassan ottvan :S

Az idegen nyelv kell az érettségihez, ezt nemtudod kiváltani :\

2013. nov. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!