Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ez a kifejezés így helyes,...

Ez a kifejezés így helyes, hogy enjoy WITH?

Figyelt kérdés
Már sokfelé láttam, hogy azt írják pl., You can enjoy with our company. Nem csak "You can enjoy our company"?

2013. nov. 26. 16:36
 1/6 anonim ***** válasza:

így nem jó :)

"You can enjoy yourself with our company"

2013. nov. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálunk jól érezheted magad
2013. nov. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Vree ***** válasza:

You can enjoy our company. = Élvezheted a társaságunkat.

You can enjoy with our company. = Élvezheted a társaságunkkal. (azaz cégünkkel)

pl: With our company, you can make a big saving on the cost of all household goods.

A mi cégünkkel nagyot spórolhatsz az összes háztartási termék árából.

2013. nov. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"You can enjoy with our company. = Élvezheted a társaságunkkal. (azaz cégünkkel)"


Biztos, hogy ez így jó (használt?). Mert nekem nagyon hiányzik onnan a tárgy, vagy valami tárgyzserű (yourself, ahogy előbb is mondták pl.)

2013. nov. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Vree ***** válasza:

#4 igen, abszolúte, elnézést ha félreérthető voltam, nem azért raktam a pontot a végére mert azt akartam sugallni hogy ez teljes mondatként is megállja a helyét. Ilyenekre gondoltam hogy:


You can enjoy with our company the many benefits of this unique offer.

Cégünkkel élvezheti ennek a különleges ajánlatnak számos előnyét.


Teljesen igazad van, hogy nem helyes, ha az enjoy-jal nincs tárgy. Köszi!

2013. nov. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, ez hiányzott!! Yourself.:) Au pair-es oldalakon láttam a profilszövegben, hogy a családok annyit írnak, "You can enjoy with our children". Vagy hogy "You can enjoy with our family". És furcsálltam, hogy ha már ennyien így írják, akkor rosszul tudtam-e. Köszönöm még egyszer!
2013. nov. 27. 09:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!