Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mikor melyiket kell használni,...

Mikor melyiket kell használni, melyik létezik, melyik nem létezik? The most people, most people, most of people, most of the people?

Figyelt kérdés
2013. nov. 19. 15:26
 1/4 anonim ***** válasza:

the most people - a legtöbb ember

pl. the most people i know ... a legtöbb ember akit ismerek ...


most people - legtöbb ember

pl. most people just throw it in there a legtöbb ember csak oda dobja


most of people - ezt így még nem hallottam, de szerintem érthető mit akar kifejezni. Mondjuk, ha a people egy csoport, szervezet valami, akkor most of P.E.O.P.L.E. think it's important to stand up for ... a P.E.O.P.L.E. tagjainak nagy része úgy gondolja fontos kiállni a ...


most of the people - az emberek többsége, kb. tök ugyanaz mint az első kettő.

2013. nov. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az előző válasz nem egészen pontos.


Most people don't believe in aliens.- A legtöbb ember(vagy: az emberek többsége) nem hisz a földönkívüliekben.

Most of the people I know don't believe in aliens.- A legtöbb ember (azok közül) akit ismerek...


A "the most people" csak ehhez hasonló esetben fordul elő:

My friends know many people but I know the most people.- A barátaim sok embert ismernek de én ismerem a legtöbb embert (a barátaimhoz viszonyítva).


A "most of people" csak abban az erőltetett estben létezik amit az előző írt.

2013. nov. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Vree ***** válasza:

Én csak a másodikat és a negyediket fogadom el.


Most people.. - A legtöbb ember...

-> (Angol nem teszi ki itt az a/the-t.)

Ezt használod ha valamiről általánosságban beszélsz.

Most people: az összes létező emberre vagy az emberekre mint kategóriára gondolok.


Most of the people... - Az emberek közül a legtöbb.../Az emberek legtöbbje...

-> Ezt használod ha konkrét csoportról beszélsz.


Most of the people in my class are girls.

Az osztályomban az emberek többsége lány.


most of people, the most people, ezek nem korrektek.

FORMAILAG előfordulhatnak, de ezekben nem a "legtöbb ember" értelemben állnak, csak a szórend egyezik a fentivel.

pl:

The country that has the most people is the biggest.

Az ország aminek a LEGTÖBB EMBERE VAN, az a legnagyobb.

When you are a manager, you have to make the most of people.

Ha menedszer vagy, a legtöbbet kell kihoznod az emberekből.

-> ismétlem, itt a "most" és a "people" nem alkot együtt kifejezést. A kifejezés itt to make the most" (a legtöbbet kihoz) és ehhez külön társítható a "people" mint tárgy.

2013. nov. 20. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! :)
2013. nov. 20. 17:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!