Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek hogy erdemes...

Szerintetek hogy erdemes nyelvet tanulni? Szavankent, vagy mondatonkent?

Figyelt kérdés
Nem szeretnek egyelore tanarhoz menni,szeretnek eloszor egyedul megprobalkozni vele.

2013. nov. 15. 22:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Jobban megragadnak a szavak, és használni is jobban tudod őket, ha mondatban tanulod meg. Persze nem kell hosszú összetett mondatokat tanulni hozzá, elég csak egy rövid mondatocska, amiből kiderül a szó jelentése, és használata. Én mindig az egynyelvű szótár példamondatait használtam erre a célra. Egyébként milyen nyelven akarsz tanulni? A neten rengeteg olyan oldal van, ahol tanulhatsz nyelveket teljesen ingyen.
2013. nov. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Én úgy szoktam hogy először a szavakat,aztán hogy abból a szavakból hogy csinálhatok mondatot,milyen sorrendbe legyenek a szavak,át kell-e alakítani,igét ragozni.
2013. nov. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nemetet szeretnek tanulni,talaltam is a neten egy (szerintem) nagyon jo oldalt,ahol mondatokban tanit.De viszont vettem egy nemetkonyvet,ami kezdoknek valo,de ott inkabb csak szavak vannak.Szivesebben tanulnek en is mondatokban:)
2013. nov. 15. 22:17
 4/11 Vree ***** válasza:

El lehet ezt választani?


Pl. német igeragozás. El tudom mondani még ma is a mantrát:


ich bin

du bist

er/sie/es ist

wir sind

ihr seid

sie sind


Akkor ezt most szóban vagy mondatban tanultam meg? Az biztos segít, hogy ezt így, egy egészben/'versben' is tudom, és ha valaha elfelejteném, hogy az irh az seid, akkor ebből a memorizált "tömbből" vissza tudnám keresni.


De például emlékszem ilyenekre:

"Buchstabieren Sie!"

-> némettanárom kedvelt mondása volt. Ráadásul valamiért mindig furán megnyomta a H-t ("buhhH"). Ma is gyakran tanulok új szavakat úgy ahogy hogy a mód ahogy valaki ejti (nem csak tanár, kazetta/videó is), megmarad.


Különálló szavak gyakran maradnak meg ismétlés alapján. Pl. megyek a buszon. "Abuela, abuela", milyen 'hülyén' hangzó szó, mereng az emlékezet. Mit is jelent? Valami családdal kapcsolatos. Nagymama, la abuela. Nagypapa, el abuelo. Ja, oké, akkor rendben. (De ha ezt egy fél évvel később kérdezed, akkor lehet, hogy már egy regényre fogok helyette először asszociálni, és hogy ott milyen mondatban fordult ez elő.)


Döntsd el te, hogy ez "szavankénti" vagy "mondatonkénti" tanulás, mert nekem fogalmam sincs. xD


Alapvetően szerintem mindegy, hogy hogyan tanulod, a lényeg, hogy kötni tudd a szót valamihez, és egy példamondat épp olyan jó, mint egy kategória, egy élethelyzet, vagy egy szófelsorolás. Nem, komolyan: leírsz öt rokon értelmű igét egy papírra, megtanulod őket, és már egymás alapján is könnyebb lesz visszaemlékezni rájuk (arra fogsz gondolni: "futni", ja igen, ezt láttam egyszer azon a papíron, amin a "szaladni" és a "retek" volt, hogy is volt az?)

Persze jól teszed, ha valamilyen módon (ragozásban, jelentésben, stb.) összetartozó szavakat tanulsz egyben, hiszen azzal többféleképpen is segítesz magadnak.


De hogy szó vagy mondat, szerintem mindkettő. xD

2013. nov. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mondatonként (: Mi így kezdtük németül annak idején, hogy "was machst du? - mit csinálsz" "wie geht's? - hogy vagy" meg ilyenek (: Állító mondatokba is, hogy "ich heiße Pikachuu - pikának hívnak" :D így megrögzülnek a szavak, a szórend (: persze ha az ilyenekkel tiszában vagy, és megy, akkor elég külön a szavak (: persze, ha mondjuk olyan szabályt tanulsz, amiben a szórend is megváltozik, ajánlom, hogy ahhoz is tanulj példamondatokat (:
2013. nov. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat!!:)Holnap neki is állok:))Mondatonként:)
2013. nov. 16. 18:28
 7/11 anonim ***** válasza:
Kérdező, megkérdezhetem, hogy milyen nyelvet szeretnél tanulni? (:
2013. nov. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Németet:)
2013. nov. 16. 20:08
 9/11 anonim ***** válasza:

Ez meg van?

[link]

2013. nov. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen:) Es pontossan innen gondoltam a tanulast:D Ezt az oldalt talaltam:)
2013. nov. 17. 20:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!