Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A Francia nyelv tanulása?

A Francia nyelv tanulása?

Figyelt kérdés
Mennyire nehéz az angolhoz képest?Kinek,hogy megy?

#nyelvtanulás #francia #könnyű nyelvek
2013. okt. 25. 19:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én csak 2 hónapja tanulom, de már elég sokáig eljutottunk, és egyenlőre nem katasztrófa:D jó, kikészítő, hogy eleinte meg kell tanulni külön a kiejtést és külön a helyesírást mert abszolúte illogikus, de szokható. Gyönyörű, dallamos nyelv, bár talán igaz, hogy nincs olyan nyelv, hogy francia, és a franciák telepatikusan kommunikálnak:D
2013. okt. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Angolhoz képest; nyilván szokni kell, hogy csak úgy mint a németben itt van igeragozás(az angolban ugye csak egy s-et kell rakni e/3-ban az ige végére), de tényleg nem olyan gáz. Szerintem jobban hasonlít a nyelvtana a némethez mint az angolhoz, meg nyilván nehezebb is..
2013. okt. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nagy különbség a két nyelv között: az angol eleinte könnyebb, aztán nehezedik a szókincs miatt. Francia eleinte nehéz, utána már egyre könnyebb.


Szerintem fantasztikus nyelv, de nagyon oda kell figyelni a nemekre, ragozásra és a különböző nyelvtanokra. A kiejtés egyszerű és logikus. Az angollal ellentétben sokkal logikusabb nyelv.

2013. okt. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Vörösnefelejcs ***** válasza:
100%

Csak hogy mást is írjak. Én nem szerettem, most, 15 év után kezdtem el élvezni végre valamennyire.

Orosz és angol után kellett megtanulnom, van egy tanári diplomám belőle, amit két év nappalin szereztem - ezt csak azért, hogy ne jöjjenek azzal, hogy nem ismerem.

88 fajta igeragozással, 22 igeidővel nekem egy nyelv nehéz, a fonetikus abc-je még az angolnál is jobban eltér a leírttól, bizonyos szavakat maguk a franciák nem tudják, hogy kell kiejteni (település-neveket, tulajdonneveket), bizonyos ragozásokat maguk nem tudnak (tévében szoktak ilyesmivel szórakozni, hogy megkérik a népeket, ragozzák el jelen (!) időben ezt és ezt az igét, és nem mindenkinek sikerül, például tévébemondónak nem... szóval teljesen röhejesek, de ettől még meg vannak győződve róla, hogy a legjobb nyelv a világon, és marhára nem értik, hogy az angol hogy bírta őket lehúzni.

Az akadémia ajánlásaira, amik megkönnyítenék a ragozást, tojtak, most az sms-nyelv mintha sokat lendített volna a nyelv fejlődésén, persze, a sznobok ki vannak akadva, de szerencsére a fiatalok nyomatják.


Figyu, én megtanultam, lediplomáztam, szinte hibátlanul írok (nyelvész vagyok eredetileg). A nyelvtani szabályaik, a kivételeik, az egész, ahogy van - nekem röhejes volt. A hangzását sosem szerettem, mióta beszélem, nem is hallom. Remélem, nem tépik ki a hajamat, de ez a véleményem. Nagy vonalakban. :)

2013. okt. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én nagyon szeretem a nyelvet... tavaly kezdtem tanulni egy kéttannyelvű középiskolában. Az elején nagyon szokatlan ha angolt tanultál előtte, kicsit hasonlít a némethez és angol szavakat is megtalálsz benne... szerintem az igeragozás nehézség meg meg kell tanulni hogy hogyan ejtsd ki a szavakat. De nekem tetszik :) csak ajánlani tudom :)
2013. okt. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!