Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Új nyelv tanulása, vagy...

Új nyelv tanulása, vagy régiek fejlesztése?

Figyelt kérdés

Angolból emelt érettségim van és közép nyelvvizsgám, olaszt 4 évig tanultam, de a Mi chiamo Andinál nem jutottam messzebb...

Most egyetem mellett egyiket sem használom, gyakorlom, de lenne lehetőségem tanulni. Csak nem tudom eldönteni, hogy a már meglévő tudásom próbáljam felfejleszteni egy nyelvvizsgáig, vagy inkább kezdjek új nyelvbe és abból szerezzek papírt.

Vélemények?


2013. jún. 17. 10:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én az olaszt tanulnám.Ha angolból már megvan a középfokú,akkor azt már otthon is tudod fejleszteni.
2013. júl. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Írtad,hogy az angol középfok.Én azt vinném tovább felsőfokra.Olasz nem olyan keresett.Javaslom tanulj valami más nyelvet,ha megvan az angol és majdnem perfektül megy!Előbb legyen egy nyelvből biztos alapod,utána kezd csak el a következőt!Orosz,kínai,német,spanyol lehet a jó választás.
2013. júl. 18. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A nagy francokat! Ha már valamiben van ismereted azt fejleszd tovább, és ne kezd bele másba teljesen a nulláról. Abból gazdálkodj amid van, jobban fogsz haladni hidd el. Egyébként én középfok angol-olasz :)
2013. júl. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az angolt alapnak veszem, hogy fejlesztem, de akkor is kell egy második nyelvvizsga a diplomához, most erre szeretnék koncentrálni.
2013. júl. 18. 14:04
 5/7 anonim ***** válasza:
90%

Tanulni mindig megéri!


Ha hasznos nyelvet akarsz az EU-ban, akkor tudom ajánlani az angol mellett a franciát, németet, spanyolt, oroszt.


francia: azért, mert ez az EU-nak azt hiszem a 2. hivatalos nyelve

német: ha német nyelvterületre akarsz menni dolgozni, akkor ez éri meg az angol mellett

spanyol: azért, mert nagyon sokan beszélik. Esetleg ha mondjuk az USA-ba mennél, a nyugati partra, akkor nagy hasznát vennéd.

orosz: egyre népszerűbb az orosz, mert kezdenek betörni a piacra


De erre nem kell, hogy alapozz, ez csak az én véleményem! Ezért ne pontozzon le senki.


Viszont szerintem mivel az angol megvan alapnak, és ha az olaszt szereted/szeretnéd tanulni, és mivel már van benne tapasztalatod, így nem látnám akadályát, hogy ezt vidd tovább. Hasznod nem nagyon lesz belőle Olaszországon kívül.

2013. júl. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az előző hozzászólóhoz még annyit tennék hozzá, hogy a spanyollal - ahogy ő is írta - világviszonylatban jobban jársz, viszont az olasszal Európában jobban mozogsz, tekintve, hogy az országban számtalan olasz kirendeltségű transznacionális vállalat van.
2013. júl. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
55%
Írtam, hogy ne pontozzon le senki, ez csak az én véleményem. Tipikus magyar viselkedés, csak gratulálni tudok. :) Ez legyen a legnagyobb problémátok az életben.
2013. júl. 19. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!