Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ez mit jelent magyarul?...

Ez mit jelent magyarul? "If somebody (itt egy név van) gave the whole world dares it would be a crazy and fun world"

Figyelt kérdés

2013. okt. 18. 23:18
 1/4 anonim ***** válasza:
80%
Ha valaki az egész világnak bátorságot adna, őrült és mókás világ lenne.
2013. okt. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Vree ***** válasza:

^Nem egészen.


A "dare"-t nem használják "bátorság" értelemben.


A "dare" egy ige: merni, merészelni.


Főnevesítve pedig a jelentése: fogadás, kihívás, bátorságpróba, hecc, merész tett.

(Tehát valamilyen "fogadok, hogy nem mered..." "adok egy ötöst, ha megcsinálod..." típusú dolog.


Egyébként a szövegből ez pontosan be is igazolódik: a videó címe:

"Jessie J dares Reggie Yates to take on the marshmallow challenge"


to dare someone to do something = kihívást intézni valakihez (a fenti értelemben)


Jessie J kihívja kihívja Reggie Yates-t, hogy vállalja be a pillecukros kihívást.


Tehát a "give dares" NEM azt jelenti hogy "bátorságot ad" (se nyelvtanilag, se kontextusban), hanem hogy:


Ha Jessie J lenne az aki az egész világnak fogadásokat talál ki, az egy őrült és mókás világ lenne.

2013. okt. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

utolsó, köszönöm szépen! :)

Egyébként pont ebből a videóból vettem ezt a mondatot! :D

És sejtettem, hogy ilyesmit jelent, csak olyan nehéz megtalálni a helyes magyar kifejezést rá.

2013. okt. 19. 13:24
 4/4 Vree ***** válasza:

Szerintem a "fogadás" az kb megfelel.


I dared him to eat the whole burger.

Fogadtam vele, hogy úgyse bírja megenni az egész hamburgert.

He cut her hair on a dare.

Fogadásból levágta a haját.


Jó ez nem olyan fogadás ami nyereményre megy (többnyire), de kb. ugyanazt jelenti.

2013. okt. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!