Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Latintanuláshoz milyen nyelvkö...

Latintanuláshoz milyen nyelvkönyvet ajánlotok?

Figyelt kérdés
Itthon akarom tanulni, egyedül.
2013. okt. 18. 18:34
 1/8 anonim válasza:

a Latin kisokos mindenben segít :D amúgy ha gimnáziumi latin tankönyveket veszel, azokból is meg tudsz tanulni.

egyébként miért szeretnéd tanulni? nagyon irritáló egy nyelv, sok benne a szabály is. két évig tanultam, nekem elhiheted.


17/L

2013. okt. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Sok helyen hasznát lehet venni, pl. töri, föci tanulásánál. A másik ok, pedig, hogy meg akarok ismerni egy új gondolkodásmodót, szerintem a latin jó erre. Plusz ha esetleg orvosira mennék (majd egyszer :)), akkor remélhetőleg könnyebb lenne.

Ja, de a legfontosabb, hogy érdekel, pont a kiejtése tetszik. :D

2013. okt. 18. 19:17
 3/8 anonim ***** válasza:

Van a Fehér Bence-féle tankönyv.

AZ jó

2013. okt. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

ez igaz :) amúgy akkor gondolom latin-magyar és magyar-latin szótárakat is be akarsz szerezni :D csak úgy tudsz boldogulni :D

de én figyelmeztettelek :D amikor már nem a deklinációkat és a konjugációkat tanulod, hanem a mellékmondatokat és a rengeteg igeidőt, akkor remélem eszedbe jutok, és belátod, hogy igazam volt :D

2013. okt. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Azt még nem tudom, hogy meddig fogok tudni eljutni, attól függ meddig marad meg a motiváció.

Jó, majd ha nagyon szenvedek, tudom kinek írjak... :)

2013. okt. 18. 19:49
 6/8 anonim ***** válasza:
Latin zenék szövegéből sokat lehet tanulni.
2013. okt. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Alapozó:


- Fehér Bence sorozat.

- Gavin Betts: Latin nyelvkönyv.

- Nagy Ilona - Tegyey-féle Latin nyelvtan.

- Györkössy vagy Tegyey szótár.

Haladó, internetes oldalak:


- The Latin library

- Bibliotheca augustana

- la.wikisource.hu

- Google Books

- archive.org


Élő latin:

- la. wikipedia.org

- Ephemeris

- Nuntii Latini

- Cicerótól az élő latinig. Könyv.

2013. okt. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

+ ha érdekel az Ørberg-féle latin könyvsorozat, akkor privátban el tudom küldeni az első részt.


(Érdekes, új módszer, de szerintem az árához képest egy magyarnak nem valami nagy durranás, mert az indoeurópai nyelveknek készült. Szerintem lassú. A latinban sok olyan dolog van, ami egy magyarnak természetesebb, mint egy mai európai nyelvet beszélőnek.)

2013. okt. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!