Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ti milyen nyelvvizsgára...

Ti milyen nyelvvizsgára mentetek és szerintetek miért jó? Angol középfok

Figyelt kérdés
Most 13 éves vagyok és szeretném januárba letenni a középfokú nyelvvizsgát. Azt olvastam hogy a 14. életévet betöltő évben már le lehet tenni, nem kell 14-nek lenned a nyelvvizsgakor. A nyelv nagyon jól megy, szeretem is. De nem tudom melyik nyelvvizsgára menjek. Szeretném megkérdezni, hogy ti mire mentetek, ez hogy vált be, mik az erősségeitek vagy ti mi alapján választottatok? :) Köszi előre is! L/13

2013. szept. 26. 15:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Angol üzleti középfok (B2), mert ez kellett a diplomámhoz, vagy a felsőfok, de ahhoz meg kevés a tudásom.
2013. szept. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
És te hány évesen tetted le?
2013. szept. 26. 15:28
 3/19 anonim ***** válasza:
Rgo utca alapfok, mert kellett a diplomamhoz, majd rigo kozepfok, mert kivancsi voltam a tudasomra :D
2013. szept. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Rigó utca volt, középfok. Kelleni fog a pluszpontokhoz és a diplomához is.
2013. szept. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Én is Rigó utca, középfokra gondoltam.. csak nem tudom meg van-e a kellő tudásom. Angol Országos versenyen elért első hely jónak mondható..? :)
2013. okt. 14. 19:42
 6/19 anonim ***** válasza:
Felteszem, igen :D Nem ismerem a verseny nehézségét, de az "országos" jelző szép eredményt sugall xD
2013. okt. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
54%
A Rigó utcát NE válaszd, mert nemzetközileg nem fogadják el, és nem is véletlenül. Nem szabályos, szakszerű vizsga, nem felel meg a korszerű vizsgakövetelményeknek. Egy modern nyelvvizsga a nyelv spontán és rutinos használatát kell hogy vizsgálja, -- a Rigó utca meg még mindig ott tart, mint a 80-as években, hogy magyarra fordíttat, (tehát szakszerűtlenül a magyar tudástól is függ,) plusz a gyenge angolos elvárásokat szivatós, nem nyelvi (pld gépészmérnöki, vagy szájsebészeti) kérdésekkel kompenzálja, hogy a bukási arány azért megmaradjon.
2013. okt. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
89%
Zolly the Jolly: Mikor voltál a Rigóban vizsgázni? Rohadtul nem volt gépészmérnöki vagy szájsebészeti kérdésünk, még csak hasonló sem. Olvasott és hallott szövegértésen a szöveghez illő kérdéseink voltak, a szövegek pedig megfeleltek a középszintnek. A szóbeli részén sem volt ilyen elrugaszkodott kérdés, amiről beszélsz. Lehet, hogy 20 évvel ezelőtt a Rigó utca szívatós volt, de pár évvel ezelőtt "megújult", frissítette az egész hozzáállását a vizsgákhoz. Nekem csak jó tapasztalataim vannak, senki nem szívatott direkt. Az meg hogy fordíttat magyarra... valóban, ahogy több más nyelvvizsgatípuson is van még magyarra fordítás.
2013. okt. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
54%

<< Az meg hogy fordíttat magyarra... valóban, ahogy több más nyelvvizsgatípuson is van még magyarra fordítás. >>


Egy nyelvvizsgának nem (lehetne) dolga, hogy a vizsgált nyelven az adott szintű tudáson kívül mástól is függjön, beleértve másik nyelvet is, függetlenül attól, hogy a vizsgázók (vagy azok nagy többsége) anyanyelvként beszéli-e a másik nyelvet.


A Rigó utcai vizsgaközpont mindig is a leglassúbb volt a korszerűsödésben, ezen az utóbbi 10-20 év se változtatott sokat, legfeljebb az, hogy ma már nagy a konkurencia, és tudatosabbak a vizsgázók.


Legutóbb tavaly készítettem fel két csoportot vizsgázni, diákjaim maguk is utánajártak, utánaérdeklődtek, és egyetértettünk abban, hogy Rigó utcát ne.

2013. okt. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
54%

Tény, hogy régebben volt köztudott, nyílt titok, hogy elsőre lehetőleg buktattak mindenkit, úgyis mindenki csak ott tudott újra próbálkozni. Nyilvánvaló, hogy ma ezt már nem engedhetik meg maguknak.

Viszont nem egy tanulómtól hallottam még az utóbbi években is, hogy a kifejtős vizsgakérdésekhez a megadott témához is tudni kellett volna hozzászólni, hogy meggyőzően folyékony beszédet produkáljon az ember.

2013. okt. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!