Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő alatt lehet megtanu...

Mennyi idő alatt lehet megtanulni egy nyelvet úgy, hogy sikeres alapfokú nyelvvizsgát sikerüljön letennem belőle?

Figyelt kérdés
A németre gondoltam, elsőéves fősulis vagyok. Tudom, hogy a közép mellé kell majd egy alap C is, mert anélkül nem adják ki az MA-diplomát. Nem tudom, hogy egy nyár alatt lehetséges lenne-e elsajátítanom, ilyen szinten a németet...
2009. nov. 6. 11:22
 1/6 anonim ***** válasza:

meg lehet csinálni, ha komolyan veszed :)

sok sikert hozzá!

egyébként egyszer azt mondta egy tanárom, hogy az első nyelvet nagyon nehéz megtanulni, az ember megszenved vele, de amikor a másodikat tanulja, az már könnyebben megy. Gondolom angol a másik nyelv,amit már tudsz,az sokkal könnyebb mint a német, de azért a németet is meg lehet tanulni, de többet fogsz szenvedni vele mint az angollal.

2009. nov. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

első vagyok. még annyit szeretnék hozzátenni, hogy állítólag egy középfokú angol nyelvvizsgát meg lehet csinálni 2 hónap alatt, ha intenzíven tanulod, tehát jársz nyelviskolába minden hétköznap több órát, majd otthon is rátanulsz még pár órát. Ezt nem én találtam ki, hanem egy nyelvtanár mondta. De ha belegondolsz ennyi tanulással tényleg meg lehet csinálni, ha csak a nyelvvizsgafeladatokra gyakorolsz. Azt ugye mondanom se kell, hogy ez nem igazi ,,tudás"

én nemrég csináltam meg az angol alafok írásbelit, hát mit mondjak, nem nagyon kellett hozzá angolul tudni, sikerült. a szóbeli még várat magára,az számomra nehezebb.

nah,ezt csak azért írtam még le h lásd, nem lehetetlen egy nyár alatt a német alapfok.

2009. nov. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2009. nov. 6. 11:54
 4/6 anonim ***** válasza:

egy nyár alatt meg lehet alapfokon tanulni, persze ehhez minden nap tanulnod kell majd legalább 1,5-2 órát.


Gondolom eddig angolt tanultál, ha az jól megy akkor vszínű h még könnyebb lesz a németet megtanulni.

2009. nov. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
bár azt azért hozzátenném, hogy én angol mellé biztos nem németből tenném le, hanem pl japánból, nyelvtanilag még könnyebb is mint a német, mert hasonlít a magyarra. PErsze az írásjelek sokakat elrémisztenek tőle...
2009. nov. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ha minél hamarabb akarod, akkor a kodós társalkodót ajánlom, könnyű az irásbelije, kb 4-5 hónap heti 2 órával, először az irásbelire ugorj rá, aztán az írásbelire készülés alatt felszedett szókinccsel és nyelvtannal már csak a szóbelire kell koncentrálni, oda pedig a 20 tétel kell, meg a hörverstehen.
2009. nov. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!