Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvből lehet a...

Melyik nyelvből lehet a leghamarabb elérni a középfokú szintet? (Részletek folyt. )

Figyelt kérdés

Őszintén bevallom, hogy nekem csak nyelvvizsga kellene az adott nyelvből, de az minél hamarabb.

Nincs olyan nyelv, amire azt mondanám, hogy jobban érdekel mint a többi.

Angolul már tudok felsőfokon, de ez mellé kell még egy középfokú nyelvvizsga.


Azt tudom, hogy mely nyelvek nem jöhetnek szóba:

eszperantó és lovári kizárva, mert nem fogadják el, hiába akkreditált a vizsga.


Német kizárva, mert gyűlölöm. Rám erőltették, és egyszerűen nem szeretem ez miatt sem.


Olyan nyelvet keresek, ami viszonylag "könnyű".


2013. szept. 22. 12:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Spanyol, mivel az angol tele van latin eredetű szavakkal a szókincs megszerzésével nem lesz nagy probléma.


Sokan beszélik így hanganyag is bőven hozzáférhető

2013. szept. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
De ha már amúgy is tanultad akkor én a németet javasolnám mégis csak. Az áll legközelebb az angolhoz
2013. szept. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Az olasz a legkönnyebb, könnyen rááll az ember, semmi bonyolult nincs benne. Mellesleg a német nekem is kínszenvedés volt...
2013. szept. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nézd meg a hollandot, az angolra meg a németre is hasonlít valamennyire, és ráadásul kevesen is beszélik.
2013. szept. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
nem értitek h a németet utálja a kérdező??? minek ajánlgattok akkor neki hollandot..? spanyolt vagy olaszt javaslom. inkább olaszt.
2013. szept. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Amint látom, valamelyik újlatin nyelv lehetne a befutó:

olasz vagy spanyol.


Ezt a kettőt tekintve melyik a "könnyebb" vajon?


A holland valóban kiesik, mert az engem jobban emlékeztet a németre, mint az angolra. :)


Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!

2013. szept. 22. 13:23
 7/12 A kérdező kommentje:
Az újlatin nyelvek közül a francia volna az, ami közelebb állhat hozzám. De sokan azt mondják, hogy nem éppen egy könnyű nyelv. Vagy ez nem igaz rá?
2013. szept. 22. 13:25
 8/12 anonim válasza:
a francia szép, ismerősöm azt tanulja, viszont azt mondja nagyon nehéz
2013. szept. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy ragozós nyelv, mint a német, és ugyanúgy meg kell tanulni minden szóhoz a névelőket.
2013. szept. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Orosz
2013. szept. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!