Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan gyakoroljam a listening...

Hogyan gyakoroljam a listeninget (magnóhallgatást)?

Figyelt kérdés
Azt mondták,hogy csak hallgassam,és majd jönni fog magától, de szerintem nem. Nem értek egy árva kukkot sem belőle.Úgy csináljam,hogy először elolvasom a szöveget, és utána hallgatom meg?Megállítsam mondatonként?Mert azt is mondták hogy nem szabad,de mire felismerek egy szót, már egy mondattal odébb is van a szöveg. grrr borzasztó! Légyszi írjatok ötleteket! Előre is köszönöm mindenkinek! sziasztok :)
2009. nov. 4. 22:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne úgy, hogy mondatonként megállítod mert a vizsgán sem fogják mondatonként megállítani (bár jó lenne:D)

Én úgy csináltam, hogy csak nagyon figyeltem, a mondatokból értettem pár szót és az alapján elképzeltem a történetet.

Gyakorolni úgy tudsz, hogy megcsinálod az érettségi közepet és emeltet, mást nem tudok.

2009. nov. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
szerintem hallgasd úgy a szöveget, hogy közben olvasod is, amit mond :D nézz filmeket pl angol felirattal, te is meg fogsz lepődni mennyit megértesz belőle =P
2009. nov. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy megfelelő nehézségű szövegeket választasz? Van hozzá elég szókincsed? Mennyi ideje tanulsz angolul? Szoktatok az órákon magnót hallgatni? Mert a listening rutin kérdése. Meg kell szokni az elharapott, pontosan ki nem ejtett nyelvtani segédelemeket: elöljárókat, névelőket, kötőszókat, és a hangsúlytalan szórészeket. Az angol nem egyformán erőteljesen ejt mindent, mint a magyar. Nem kell 100%-osan mindent megérteni, hanem a feladatra, kérdésre kell koncentrálni, azért kell hallgatás előtt elolvasni a feladatot. De kezdetnek jó, hogy ha párhuzamosan olvasod is, de utána hallgasd meg ugyanazt írott szöveg nélkül is.
2009. nov. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ! Egyébként régen tanulom már, de csak egy helyben tötyörgök, pedig voltam katedra nyelvtanfolyamon is.


Szóval pontosítva: úgy is jó,ha elösször lefordítom, magamnak, és utána hallgatom,hogy tudjam miről is van szó?

Köszi! :)

2009. nov. 5. 11:59
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát, nem ilyen feldolgozásra szánták, ha értesz egy szöveget, azt nem kell kifejezetten lefordítani, hanem olvasás közben érted. A Headway-es listeningekkel olt problémád? Milyen szintű könyvnél jársz most? Egyébként nézzél filmeket is, akár úgy is, hogy először magyarul megnézed, utána angolul felirattal, utána ugyanazt felirat nélkül. Hozzáedződik a füled.

harmadik

2009. nov. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Itt van egy baromi jó oldal, különböző nehézségűek, feladatokkal (+megoldás) és szöveggel. Én ezzel készültem fel, elsőre meg is lett!

Hajrá!

2009. nov. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Áhh... utcsó vagyok. A link lemaradt:

[link]


Bocsi!

2009. nov. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! :)
2009. nov. 7. 13:55

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!